Nowości Uprawa i siew

Zaczepiany kultywator Cobra-2TX Amazone

Data publikacji:

Asortyment firmy Amazone już wkrótce zostanie rozszerzony o nowy, zaczepiany kultywator. Model Cobra-2TX jest przeznaczony do powierzchniowej uprawy ściernisk i umożliwia rozdrabnianie, cięcie, mieszanie oraz opcjonalnie zagęszczanie gleby. Wersja Cobra 6000-2TX będzie dostępna latem 2022 r., natomiast na model 7000-2TX przyjdzie poczekać do wiosny 2023 r.

Nowy 6-zębowy kultywator Cobra charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem i będzie dostępny w szerokościach roboczych 6 oraz 7 m. Wybór różnych narzędzi do obróbki wstępnej, wariantów zębów i wałów podążających oraz bron zapewni najlepszą kombinację elementów uprawnych dostosowanych dla każdych warunków polowych.

Rama schodkowa z zębami sprężynowymi ECO

Kultywator Cobra jest przeznaczony do płytkiej i średnio głębokiej pracy na głębokości roboczej od 4 do 13 cm. Wyposażony jest w sześciostopniowy układ zębów z rozstawem wynoszącym 13,3 cm mocowanych na ramie. Taka konstrukcja zapewnia dokładne rozprowadzanie i mieszanie resztek pożniwnych z glebą oraz dużą przepustowość materii organicznej i gleby.

Ponadto wibracje zębów resorowych ECO wytwarzają dużą ilość drobnej gleby, co umożliwia skuteczniejszą eliminację chwastów w kolejnym przejściu roboczym i poprawia ogólny stan podłoża pod siew. Ruch kultywatora na całej powierzchni zapewnia ponadto optymalną wydajność pracy i ma ogromne znaczenie dla dobrych wyników przy bardzo płytkiej uprawie ścierniska.

Amazone oferuje lemiesze o szerokości 220 mm, a także wersję węższą, o szerokości 50 mm do spulchniania i mieszania na średnich głębokościach. Opcjonalny zespół wyrównujący składa się z montowanych na sprężynach zębów ciągnących. Pozwala uzyskać jednolite zagęszczenie podłoża, a w przypadku gdy jest zbyt dużo materii organicznej, urządzenie można łatwo podnieść i to bez użycia specjalnych narzędzi.

Bezstopniowa regulacja głębokości roboczej Cobry odbywa się z kabiny ciągnika za pomocą rolek i dużych kół podporowych. Są one zintegrowane z segmentem zębów, aby zapewnić lepsze dopasowanie do nierówności terenu.

Podczas pracy bez walca nadążnego regulacja głębokości odbywa się za pomocą kół transportowych i przednich kół podporowych, przy czym za kołami transportowymi znajdują się zęby, które niwelują wszelkie ślady generowane przez układ jezdny.

Szeroki wybór wyposażenia

W kultywatorze Cobra walec jest prowadzony na równoległoboku, a jednostka poziomująca zamontowana na rolkach. Dzięki temu połączeniu wytwarzany jest stały nacisk na rolki, nawet podczas regulacji głębokości roboczej. Dla uzyskania jednorodnego zagęszczenia każdego rodzaju gleby firma Amazone oferuje do wyboru aż 10 rodzajów wałów, w wersji podwójnej lub pojedynczej.

Alternatywą dla wałów jest podwójna brona, która pokazuje swoje zalety, szczególnie w drugim lub trzecim przejeździe roboczym, przy mechanicznym zwalczaniu chwastów. Opcjonalnie Cobrę można również wyposażyć w regulowany hydraulicznie wał nożowy, pozwalający na dokładne cięcie i siekanie ścierniska już podczas pierwszego przejazdu.

Wałek nożowy posiada zamknięty rdzeń i podwójne ostrza tnące ułożone w kształcie litery V, co zapewnia bardziej płynną pracę i zmniejsza koszty zużycia. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wszechstronność maszyny, kultywator Cobra można również opcjonalnie wyposażyć w siewnik do poplonów GreenDrill 501.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.