Aktualności

Yokohama Rubber Company przejmuje markę Trelleborg

Data publikacji:

Firma Trelleborg Group podpisała z Yokohama Rubber Company umowę sprzedaży Trelleborg Wheel Systems. Kwota transakcji to aż 2100 mln euro.

Jak informuje Trelleborg biznes pod szyldem Trelleborg Wheel Systems w ciągu ostatnich kilku lat ponad dwukrotnie zwiększył swoją wartość i znacząco podniósł rentowność. Jest to efekt rozwoju działalności znaczonej szeregiem przejęć oraz inwestycji strategicznych w obszarze off-highway.

Osobiście jestem niezmiernie wdzięczny firmie Trelleborg, która w ciągu ponad 100 lat stworzyła jedną z najlepiej prosperujących firm off-highway na świecie, i która stale inwestowała w nasz rozwój i technologiczną przewagę. Jednocześnie, jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do wiodącej firmy z branży gumowej, która będzie inwestować w naszą przyszłość i wspierać naszą udaną dalszą podróż. Jestem przekonany, że nadal będziemy się rozwijać z firmą Yokohama Rubber jako silnym właścicielem – skomentował Paolo Pompei, prezes Trelleborg Wheel Systems.

Dzięki tej transakcji firma Yokohama Rubber Company zwiększa swoją pozycję czołowego producenta opon do pojazdów pozadrogowych, dedykowanych dla rynku rolniczego, budowlanego, transportu materiałów, górnictwa - staje się tak dzięki dodaniu do bogatego portfolio marek Trelleborg, Mitas, Maximo, Cultor i Interfit. Zakończenie transakcji podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie władze i oczekuje się, że zostanie zakończone w drugiej połowie 2022 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.