Opinie użytkowników

Wytrzymały i stabilny paszowóz BvL

Data publikacji:

W rodzinnym Gospodarstwie Rolnym Barbary i Jerzego Kokocińskich w wielkopolskim Snowidowie, specjalizującym się w produkcji mleka, od 4 lat wykorzystywany jest wóz paszowy V-Mix renomowanego niemieckiego producenta BvL, zakupiony u autoryzowanego przedstawiciela firmy Agro-Tech Junoszyn.

BvL to najlepsza firma w Europie produkująca wozy paszowe - twierdzi Jerzy Kokociński. Właściciel gospodarstwa wraz z żoną użytkuje 45 ha, na których wspólnie utrzymują około 180 sztuk bydła, w tym 90 krów mlecznych. Wydajność w Gospodarstwie Rolnym Państwa Kokocińskich wynosi ok. 13,5 tys. l mleka od jednej krowy rocznie. Hodowcy do przygotowywania TMR-ów wykorzystują 15-metrowy, dwuślimakowy wóz paszowy marki BvL (współpracujący z ciągnikiem Same Classic Explorer 95).

– Największą zaletą tej maszyny jest jej wytrzymałość. Żadne awarie do tej pory się nie zdarzały. Jestem bardzo zadowolony. Gdybym planował kolejny zakup, to myślę, że również zdecydowałbym się na tę markę. Jedynym mankamentem jest duża cena, ale jeżeli coś jest sprawdzone, świetne, wytrzymałe to musi kosztować. Poza tym to też jest inwestycja na lata. Bardzo dobrze oceniam również współpracę z firmą Agro-Tech Junoszyn 

– mówi Jerzy Kokociński.

Atutem maszyny są bez wątpienia pionowe ślimaki, które wymuszają naturalną cyrkulację paszy w zbiorniku i nie niszczą jej struktury oraz nie rozdrabniają nadmiernie składników, niezależnie od czasu mieszania. Ślimak dobrze radzi sobie z całymi balotami i dokładnie miesza nawet niewielkie ilości paszy. – Nie mamy grup technologicznych - przygotowujemy jeden TMR dla wszystkich krów w oborze. Ważnym wskaźnikiem jakości TMR-u są sita, które robimy po każdej zmianie pokosu lucerny. Ważne jest, aby robić je zarówno z gotowego TMR-u, jak i niedojadów. Wyniki powinny być do siebie zbliżone, wtedy widzimy, że TMR jest dobrze zrobiony i krowy nie wybierają określonych kąsków – mówi użytkownik.

Alternatywne zastosowanie

Wóz paszowy marki BvL w Gospodarstwie Rolnym Państwa Kokocińskich wykorzystywany jest również w sposób alternatywny do przygotowywania mieszanki słomiano-wapiennej, do ścielenia boksów.

– Oprócz tego, że robimy TMR, to dodatkowo przygotowujemy sieczkę w legowiska. Dzięki temu wóz paszowy marki BvL jest maszyną uniwersalną i stanowi praktyczne oraz ekonomiczne rozwiązanie dla gospodarstwa.

– wyjaśnia Jerzy Kokociński.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.