Nowości

Weremczuk FMR do malin i borówki

Data publikacji:

Najnowszą propozycją pochodzącej z Lubelszczyzny firmy Weremczuk FMR jest kombajn Karen, dedykowany producentom malin oraz borówki. Jest to maszyna przeznaczona do zbioru malin, borówki, jeżyn oraz innych owoców z krzewów uprawianych na słupach płaskich a także na podporach w kształcie litery T.

Zastosowane rozwiązanie pozwala zmechanizować zbiór owoców nawet na plantacjach wieloletnich. Jest to możliwe, gdyż zbiór owoców kombajnem Karen następuje poprzez otrząsanie owoców z krzewów przez system pionowych otrząsaczy. Zaczepiony do traktora kombajn najeżdża na cały rząd krzewów, które zostają wprowadzone w strefę otrząsania. Delikatne drgania palców otrząsających zamontowanych na otrząsaczach powodują opadanie dojrzałych owoców z krzewów.

Kolejny etap polega na tym, iż owoce kierowane są na transporter, który przenosi je do strefy oczyszczania. Kombajn Karen został wyposażony w innowacyjny system osłon i uszczelnień, który minimalizuje straty owoców podnosząc jednocześnie wydajność modułu oczyszczania owoców.

Wstępnie oczyszczone owoce kierowane są na taśmy transportujące, które przenoszą je do skrzynek. Warto dodać, że zanim owoce ostatecznie trafią do skrzynek możliwe jest dokonanie ich dodatkowej, ręcznej selekcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.