Nowości

Weidemann debiutuje w klasie 7 metrów

Data publikacji:

Firma Weidemann rozszerza asortyment swoich produktów, wkraczając do „7-metrowej” klasy ładowarek teleskopowych. Nowe modele T7035 i T7042 umożliwiają teraz sprawne przenoszenie ciężkich materiałów oraz układanie ich na dużych wysokościach, zapewniają również dobry zasięg do przodu przy popychaniu materiału.

Nowe funkcje i opcje indywidualnego wyposażenia ładowarek T7035 i T7042 pozwolą każdemu klientowi dopasować maszynę do swoich wymagań. Zacznijmy od napędu. Prezentowane ładowarki Weidemann są dostępne z silnikami Perkins o mocy 102 KM (tylko w modelu T7035), 122 oraz 136 KM.

Silniki spełniają wymagania normy Stage V dzięki zastosowaniu technologii selektywnej redukcji katalitycznej SCR, katalizatora oksydacyjnego DOC oraz filtra cząstek stałych DPF. Do wyboru są również prędkości, z jaką maszyna maksymalnie może się poruszać: 20, 30 i 40 km/h.

Duże możliwości

Nowe ładowarki teleskopowe wykorzystują 3 tryby skrętu pozwalające na optymalną jazdę w różnych warunkach roboczych. Są to: tryb kierowania na wszystkie koła, tryb kierowania na przednią oś i tryb jazdy bokiem.

Kąt skrętu wynosi 45°. Maszyny posiadają również opatentowany przez firmę Weidemann zwiększający stabilność pracy system VLS (Vertical Lift System), który dzięki półautomatycznemu ruchowi teleskopowemu umożliwia płynną obsługę i wspiera działania operatora. Do dyspozycji kierowcy ładowarki są: tryb łyżki przy załadunku materiałów sypkich, tryb wideł do palet oraz tryb ręczny, działający bez wsparcia systemu VLS.

Weidemann zadbał również o łatwiejsze podłączanie osprzętu poprzez opcjonalną redukcję ciśnienia w obwodzie sterowania na ramieniu teleskopowym z przodu i standardowe zastosowanie złączy hydraulicznych Flat-Face. Ładowarki  T7035 i T7042 oferują obciążenie użytkowe odpowiednio 3,5 i 4,2 t. Za pomocą różnych sprzęgów holowniczych mogą także pracować z przyczepami o maksymalnym obciążeniu 16 t.
 

Best View Cabin

Nowe ładowarki Weidemann wyróżniają się dynamicznym wzornictwem o wyraźnych liniach zarówno na masce silnika jak i w 4-słupkowej kabinie operatora, która ze względu na swoją konstrukcję zapewnia bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Przednia, duża szyba jest zaokrąglona dla zapewnienia lepszej widoczności podczas podnoszenia materiałów, podgrzewane szyby boczne i pochylona maska silnika gwarantują dobrą widoczność na boki, a panoramiczna szyba tylna zapewnia doskonałą widoczność do tyłu.

Zgodnie z filozofią firmy Weidemann - „Operator first”, wszystkie podzespoły zostały dostosowane do ergonomii pracy, bezpieczeństwa i wygody kierowcy. Ruchoma konsola z dżojstikiem i przełącznikami jest bezpośrednio zintegrowana z fotelem operatora, elementy sterowania i wyposażenia są rozmieszczone ergonomicznie. Komfort pracy kierowcy zapewnia duży 7” wyświetlacz, system ogrzewania i wentylacji, oświetlenie kabiny i opcjonalnie - automatyczna klimatyzacja.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.