Aktualności

Według CEMA w maju dalsze pogorszenie koniunktury

Data publikacji:

Indeks ogólnego klimatu biznesowego dla branży maszyn rolniczych w Europie nadal się zmniejsza po najostrzejszym spadku od czasu krachu w następstwie Covid-19, choć w sumie wciąż utrzymuje się na pozytywnym poziomie. W maju indeks spadł z 20 do 16 punktów (w skali od -100 do +100).

    Według CEMA w maju dalsze pogorszenie koniunktury

Wielkość zamówień odpowiada obecnie okresowi produkcji wynoszącemu dokładnie 6 miesięcy, co jest wartością nieznacznie niższą od rekordowego poziomu odnotowanego kiedykolwiek w ramach tego badania. Przyczyną tak dużego portfela zamówień nie jest już jednak nowy popyt, ponieważ liczba nowych zamówień wyraźnie spadła (z bardzo wysokiego poziomu).

W związku z tym przedstawiciele branży nie są już całkowicie optymistyczni, jeśli chodzi o przyszłe obroty na niektórych rynkach. Obecnie to jednak prawie wyłącznie wzrost cen i wąskie gardła po stronie dostawców nadal stanowią poważne wyzwanie dla branży, chociaż wydaje się, że ich znaczenie nieco się zmniejszyło. Mimo to prawie połowa firm planuje czasowe wstrzymanie produkcji z powodu braku pewnych części w ciągu najbliższych 4 tygodni i spodziewa się, że spowoduje to niedobór produkcji średnio o 18% w tym okresie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.