[ATR] Aktualności agromasz

Według Agromasz: Wzrostów nie będzie

Data publikacji:

Firma Agromasz z siedzibą w Rzekuniu na Północnym Mazowszu funkcjonuje na wielu rynkach i posiada wiele filarów działalności - od sprzedaży maszyn rolniczych i części zamiennych, poprzez sieć marketów budowlano-montażowych, na działalności deweloperskiej kończąc. Przedsiębiorstwo to zatem w bieżącym sezonie odczuwa wiele bolączek związanych z sytuacją polityczno-gospodarczą w naszym kraju.

Klienci borykają się z wyższymi stopami procentowymi i dwa razy oglądają każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. Przez to praktycznie nie sprzedaje się maszyn programami finansowania. Zakupy odkładane są na później bądź ewentualnie za gotówkę. Pokazuje to, że widać już wyhamowanie rynku. A z drugiej strony na placu mamy dostępne ciągniki i maszyny, które możemy wyprzedawać przez najbliższe dwa lata. Jesteśmy przygotowani, aby obsłużyć klientów praktycznie od ręki - przekonuje Krzysztof Wiszowaty, prezes zarządu spółki Agromasz. 

Również i ta firma boryka się z podwyżkami cen maszyn i brakiem konkretnego wsparcia finansowego dla gospodarstw cierpiących z uwagi na znacznie wyższe koszty produkcji rolnej – Na pewno próżno oczekiwać wzrostów sprzedaży. Jeśli już, to pewnie obroty sięgną poziomu 80% w stosunku do 2021 r. Być może większa będzie rentowność naszego biznesu, ale to przede wszystkim będzie zasługą wzrostu cen produktów – mówi Krzysztof Wiszowaty. Niezależnie od tego, firma prowadzi długofalowe działania na rynku maszyn rolniczych.

– Niedawno podpisaliśmy umowę z firmą Sulky i rozszerzyliśmy ofertę o te rozsiewacze nawozów. Poza tym intensywnie rozwijamy sprzedaż oferowanych przez naszą firmę maszyn i ciągników rolniczych. Coraz większe obroty generuje też dystrybucja części zamiennych

– podkreśla prezes Agromasz.

Firma Agromasz z dużym powodzeniem działa również w sektorze budownictwa. – Jeśli chodzi o sektor mieszkaniowy, to w dwóch inwestycjach mamy zakontraktowane zakupy na dwa lata do przodu. Należy zauważyć, że również i w tej branży nastąpiły spore podwyżki materiałów i robocizny, co może wpływać na przyszłe zakupy klientów. Jeśli chodzi o dystrybucję materiałów budowlanych, to ich sprzedaż na razie idzie siłą rozpędu. Klienci, którzy zamierzali rozpocząć budowy, wstrzymują się lub wycofują z tych planów. Sprzedaż w maju jest jeszcze dobra, ale czuję , że kolejny miesiąc będzie słabszy – uważa Krzysztof Wiszowaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.