Aktualności

Wąskie gardła w zaopatrzeniu według CEMA opóźniają wzrost

Data publikacji:

Ogólny wskaźnik klimatu biznesowego dla producentów maszyn rolniczych w Europie ustabilizował się w grudniu 2021 r. ponownie na wysokim poziomie po kilku miesiącach lekkiej korekty spadkowej od rekordowego szczytu w maju i czerwcu ub. roku (gdzie osiągnął najwyższy poziom od 2008 r.). W grudniu indeks wzrósł nieznacznie do 56 punktów (w skali od -100 do +100).

 

Wzrost cen i poważne niedobory po stronie dostawców nadal stanowią wyzwanie dla branży i po raz kolejny prawie połowa firm planuje czasowe wstrzymanie produkcji z powodu braku pewnych komponentów do produkcji w ciągu najbliższych 4 tygodni. Jednak w tym kontekście wzrost wydaje się być jedynie opóźniony w stosunku do przyszłego roku. Ilość zamówień jest rekordowo wysoka, a ogólny nastrój panujący na rynku jest na razie nadal pozytywny.

Przedstawiciele europejskiego przemysłu maszyn rolniczych z ufnością patrzą na nadchodzący rok. W roku 2022 uczestnicy badania spodziewają się dla swojej firmy wzrostu obrotów o 7% (średnia arytmetyczna) lub 5% (mediana).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.