[ATR] Aktualności Amazone

Wały Tigges uzupełniają ofertę Amazone

Data publikacji:
wały tigges

W grudniu 2020 r. współpracę rozpoczęły dwie niemieckie firmy: Amazone i Tigges z siedzibą w Oelde. Firma Tigges jest znana z profesjonalnej techniki wałów i ugniataczy i w przyszłości uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie.

Bogaty asortyment wałów głęboko ugniatających podłoże firmy Tigges do stosowania z pługami jest teraz dostępny również w ofercie Amazone. Portfolio obejmuje zarówno proste wały ugniatające, na życzenie odwracalne packery z dodatkowymi rolkami krzywkowymi dla lepszego kruszenia, jak i wały ugniatające podwójne.

Poza dwoma średnicami pierścieni żeliwnych o rozmiarach 900 i 700 mm dostępne są również różne profile pierścieni i szerokości ramion. Duże średnice z szerokim profilem sprawdzają się na glebach lekkich, mniejsze pierścienie z wąską krawędzią tnącą nadają się do głębokiego zagęszczania na glebach zwięzłych, a także do kruszenia dużych brył.

Szczególnie w przypadku stosowania pługa wiosną duże znaczenie ma dobre zagęszczenie gleby, aby ograniczyć parowanie wody i optymalnie przygotować podłoże do siewu. W pługach z 3 do 6 korpusami na życzenie klienta można zastosować każdą szerokość roboczą. Oferta jest skierowana również do dużych pługów półzawieszanych do szerokości roboczej 465 cm, przy czym packery o szerokości transportowej ponad 3 m można opcjonalnie wyposażyć w hydraulicznie opuszczane urządzenie do transportu wzdłużnego.

Do połączenia z techniką siewu Amazone dostępny jest także czołowy wał ugniatający z pasywnym układem skrętnym. W przypadku orki lub siewu w mulcz wał głęboko ugniatający podłoże zapewnia optymalne zagęszczenie gleby i przygotowanie jej do późniejszego siewu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.