[ATR] Aktualności Krone

Walter Krone nie żyje

Data publikacji:
walter krone

Po długiej i ciężkiej chorobie, w dniu 3 stycznia, w wieku 79 lat zmarł Walter Krone. W latach 1977-2011 był on dyrektorem zarządzającym firmy Krone, która pod jego kierownictwem poczyniła ogromne postępy. To właśnie Walter Krone skoncentrował się na wyłącznej sprzedaży różnych marek premium. Oprócz marki Krone były to również renomowane firmy, takie jak John Deere, Lemken, Rauch i Grimme. Dzięki tej strategii sprzedaż firmy Krone stale rosła, w latach 1977-2000 osiągnęła niemal czterokrotny wzrost przychodów.

Oprócz funkcji dyrektora ds. sprzedaży hurtowej Walter Krone przejął również kierownictwo nad spółką córką Krone France w Montataire, zatrudniającą wówczas około 140 pracowników.

Ten dyplomowany inżynier mechanik z zamiłowaniem do marketingu jest również odpowiedzialny za zmianę nazwy Krone na LVD Krone. Pierwsze litery oznaczają niemieckie słowa "Landtechnik" (technika rolnicza), "Vertrieb" (sprzedaż) i "Dienstleistungen" (usługi). Bliski kontakt z klientem był dla niego priorytetem: najpierw zbudował gęstą sieć w regionach Emsland i Graftschaft Bentheim - później, po upadku Muru Berlińskiego, również we wschodnich Niemczech. Wierzył w swoje motto: "Żaden rolnik nie może przejechać więcej niż 25 km do stacji paliw w Krone".

Innym pionierskim pomysłem Waltera Krone było uruchomienie wewnętrznej wystawy LVD Krone w Spelle, prezentującej ją jako "regionalne wydarzenie dla rolników, przedsiębiorców i producentów techniki rolniczej". Wkrótce stała się ona ogromnym sukcesem. Od 1977 r. wystawa wewnętrzna LVD odbywa się w drugi weekend marca i przyciąga tysiące ludzi z całych Niemiec i krajów sąsiednich. Po przejściu na emeryturę w 2001 r. Walter Krone był nadal zaangażowany w różne projekty firmowe i rodzinne, jak na przykład w nową koncepcję i przebudowę muzeum Krone. W maju 2020 r. zaprezentował nową wystawę w pomieszczeniach dawnego LVD przyjaciołom i byłym kolegom.

– Mój kuzyn Walter w ostatnich dziesięcioleciach był zawsze niezwykle ważnym towarzyszem i doradcą. Zawsze mogłem w 100% polegać na nim i jego bracie Heinzu. Dzięki jego niekończącej się energii, niezwykłej kreatywności, przysłowiowej wytrwałości i wreszcie niezwykłemu zmysłowi do potrzeb klienta, wywarł ogromny trwały wpływ nie tylko na LVD Krone, lecz także na całą grupę Krone. Zawsze będziemy za to wdzięczni. My, rodzina Krone i cały personel opłakujemy stratę wyjątkowego człowieka, którego będzie nam bardzo brakowało

– mówi dr inż. Bernard Krone, honorowy przewodniczący rady nadzorczej Krone Holding.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.