VT-Tractor firmy Bridgestone do rolnictwa

Data publikacji:

Opony firmy Bridgestone przeznaczone do zastosowań rolniczych pozwalają pracować szybciej i wydajniej, przenosić cięższe ładunki i zużywać mniej paliwa. Większa efektywność łączy się tutaj również z ochroną środowiska oraz dbaniem o zachowanie nieuszkodzonej struktury gleby. Wzmocniona konstrukcja, nowy kształt bieżnika i właściwości użytkowe to niepodważalne atuty opon Bridgestone.

Bridgestone ma w swojej ofercie dla rolników serie uniwersalnych opon VX-Tractor, do zastosowań terenowych VT-Tractor oraz VT-Combine o zwiększonej nośności np. dla kombajnów. Producent podkreśla, że specjalna mieszanka zastosowana dla wszystkich opon rolniczych jest częściowo wykonana z olejów roślinnych, które zastąpiły niektóre oleje na bazie ropy naftowej.

Seria VT-Tractor idealna do intensywnych prac polowych

Bridgestone VT-Tractor to opony klasy Premium, które nie tylko zwiększają produktywność w każdych warunkach dzięki doskonałej trakcji i zdolności do przenoszenia większych obciążeń, ale chronią jednocześnie cenną strukturę gleby. Ich doskonałe właściwości użytkowe wynikają ze starannie dopracowanej konstrukcji oraz zastosowania wysokiej jakości materiałów.

Opatentowany wzór klocka, oparty na kształcie ewolwenty zmniejsza poślizg i w mniejszym stopniu narusza glebę, zapewniając przy tym bardzo dobrą trakcję. Według deklaracji producenta, opony mają nawet o 26% większą powierzchnię styku klocków bieżnika od wyrobów konkurencyjnych. Wzór klocka opon VT zmniejsza również straty energii, co przekłada się na obniżone zużycie paliwa.

Wysoką  trwałość opon nawet w ekstremalnych warunkach zapewnia unikalny i wytrzymały profil stopki S-LINE. Technologia opony o bardzo wysokim ugięciu VF to doskonałe ugięcie przy niskim ciśnieniu i duża powierzchnia styku opony z nawierzchnią dla mniejszego ubicia gleby.

W przypadku opon rolniczych bardzo ważnym aspektem jest też ich wysoka odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Opony Bridgestone VT posiadają w tym celu wytrzymałą osnowę, a także dodatkowe wzmocnienie w obszarach krytycznych.

Zastosowanie również w ruchu drogowym

Ważną zaletą opon serii VT jest również fakt, że nadają się też do użytku na zwykłych drogach, zapewniając odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa. Konstrukcja ściany bocznej opon w technologii VF lepiej absorbuje nierówności nawierzchni, co również sprawia że są w stanie przenieść obciążenia do 40% większe niż opony standardowe.

Mniejsza liczba cykli transportowych w ruchu drogowym oznacza niższe koszty transportu i mniejsze zużycie opon i paliwa.

W opony serii VT można wyposażyć felgi w rozmiarze od 28 do 42" ich indeks prędkości/nośności wynosi odpowiednio od 148D/145E do 185D/182E. Dostępne są także opony z oznaczeniem NRO. Opcja ta pozwala na zastosowanie ich na węższej obręczy niż normalnie dopuszczają standardy ETRTO dla opon IF lub VF o tym samym rozmiarze.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.