[ATR] Aktualności Väderstad

Väderstad przejmuje AGCO-AMITY

Data publikacji:

Szwedzka firma Väderstad zakupiła 100% udziałów w amerykańskiej spółce AGCO-AMITY (AAJV). Przedsiębiorstwo to, z siedzibą w Wahpeton w Północnej Dakocie, znana również pod nazwą Wil-Rich, zostanie w pełni zintegrowane z Grupą Väderstad pod nazwą Vaderstad Inc.

Od 2011 r. AAJV produkuje produkty marek Wil-Rich, Wishek i Concord (sprzedawane przez 270 dilerów, z których większość działa na terenie USA), pozostając wspólną własnością spółek AGCO i AMITY. Przedsiębiorstwo posiada zakład produkcyjny o powierzchni 30 tys. m², magazyn części zamiennych oraz ośrodek badawczo-rozwojowy - zatrudnienie wynosi 110 osób. Włączenie AAJV do Grupy Väderstad pozwala uzyskać dostęp do punktów dystrybucji oraz zakładu produkcyjnego w USA, a także korzystać z dotychczasowego dorobku marek Wil-Rich, Wishek i Concord.

– Ta inwestycja jest zgodna z naszymi długoterminowymi ambicjami rozwoju na rynku północnoamerykańskim. AAJV ma silną pozycję na rynku amerykańskim, a także portfolio produktów, które daje nam pełniejszą ofertę w Ameryce Północnej

– mówi Mats Båverud, prezes i dyrektor generalny Väderstad. 

AAJV posiada obecnie bogatą ofertę produktów zaspokajających szeroki zakres potrzeb związanych z uprawą i siewem, takich jak kultywatory, brony talerzowe, siewniki z redlicą stopkową i talerzową.

Warto przy tym dodać, że to nie pierwsza inwestycja tego typu szwedzkiego producenta na kontynencie północnoamerykańskim. Oto bowiem w 2013 r. Väderstad przejął pełną kontrolę nad kanadyjską firmą Seed Hawk, której był współwłaścicielem od 2006 roku. Firma z siedzibą w Langbank, Saskatchewan, obecnie nosi nazwę Vaderstad Industries i produkuje bardzo popularne na rynku północnoamerykańskim precyzyjne siewniki pneumatyczne Seed Hawk.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.