Uprawa uproszczona z broną talerzową Metal-Fach

Data publikacji:

Z linii maszyn uprawowych firmy Metal-Fach w warunkach uprawy uproszczonej sprawdzi się brona talerzowa Kruk, czyli maszyna do uprawy wierzchniej warstwy gleby w zakresie od 5 do 15 cm głębokości. Agregat ten może być stosowany na wszystkich rodzajach gleby, zarówno do uprawy pożniwnej, jak i do przedsiewnego doprawiania po orce i po uprawie bezorkowej. Dzięki dużej odporności na zapchanie nadaje się też do uprawy wysokich ściernisk po zbiorze zbóż i kukurydzy oraz do uprawy poplonów przeznaczonych na zielony nawóz.

Seria Kruk zawiera 3 agregaty o szerokości roboczej od 4,5 do 7 m i masie własnej bez wału od 2620 do 3450 kg. Ich zapotrzebowanie na moc określono w zależności od modelu i wyposażenia na 150-340 KM.  Deklarowana przez producenta prędkość robocza wynosi od 9 do 15 km/h, a efektywna wydajność pracy to od 4 do 9 ha/h.

Głównymi elementami roboczymi agregatu są talerze o średnicy 560/510 mm (główne/skrajne) i rozstawie 250 mm, umieszczone w 2 rzędach. W zależności od wersji wyposażenie stanowi 36, 48 lub 58 talerzy. Umożliwiają one pełne podcięcie gleby, a także wymieszanie pozostałych na polu resztek materiału roślinnego. Wszystkie talerze posiadają zabezpieczenie w postaci gumowych amortyzatorów, które pozwalają na kopiowanie pola, a ponadto chronią przed przeciążeniami.

Regulacja głębokości roboczej realizowana jest przy pomocy układu hydraulicznego. Kolejnym elementem roboczym jest zgrzebło ze sprężynowymi zębami. Jest ono odpowiedzialne za wyrównanie powierzchni gleby i przygotowuje ją do końcowego zagęszczania przez wał. Kąt ustawienia zgrzebeł może być regulowany.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.