[ATR] Aktualności AgroAs

Umowa AgroAs z wrocławską uczelnią

Data publikacji:
Umowa AgroAs z wrocławską uczelnią

Firma AgroAs z siedzibą w Nowej Wsi Małej koło Grodkowa na Opolszczyźnie podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Dzięki niej studenci tej uczelni zyskali możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu rolniczego, a także uczestniczenia w szkoleniach, stażach i praktykach.

Tuż po podpisaniu porozumienia o współpracy - sygnowanego przez Daniela Cupriaka, prezesa AgroAs i prof. Damiana Knechta, prorektora ds. studenckich i edukacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - diler marki Claas w południowej części kraju nieodpłatnie wypożyczył uczelni kombajn zbożowy Avero 240. Dzięki temu studenci - pod czujnym okiem pracowników firmy AgroAs - będą mogli nauczyć się obsługi i eksploatacji tego sprzętu. Poza tym obie strony zadeklarowały współpracę w zakresie organizacji zajęć dydaktycznych oraz staży i praktyk dla kształcących się na kierunkach związanych z inżynierią rolniczą.

–  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu cieszy się prestiżem i jest kuźnią przyszłych kadr biznesu rolnego. W strukturach naszej firmy jest kilkunastu absolwentów tej uczelni. AgroAs ma już bez mała 30 lat. Te 30 lat to ciągły rozwój. Obie instytucje przyczyniają się do rozwoju sektora rolniczego

– podkreśla Daniel Cupriak, prezes spółki.

Dodaje, że strategia jego firmy opiera się na ludziach i jest dla ludzi. – Zacieśnienie współpracy o realne działania polegające nie tylko na udostępnieniu maszyny do celów edukacyjnych, ale również zajęcia z udziałem przedstawicieli firmy Claas i AgroAs czy wspólny udział w pokazach polowych będą okazją do lepszego przygotowania studentów do zawodu oraz poznania biznesu od wewnątrz – mówi prezes.
Podobnie na tę współpracę zapatrują się władze wrocławskiej uczelni.

– I do tego celu uczelnia poszukuje partnerów biznesowych, aby studenci czerpali nie tylko z wiedzy swoich akademickich mentorów, lecz także z doświadczenia ludzi pracujących w biznesie i dobrze znających realia rynkowe

– podkreśla.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.