Wywiady Aktualności

Trzy dekady Agromarket Jaryszki

Data publikacji:

Firma Agromarket Jaryszki zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości ciągników i kombajnów zbożowych marki Deutz-Fahr, a także maszyn rolniczych innych znanych producentów krajowych i zagranicznych. Oprócz tego prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną części zamiennych i innych akcesoriów do większości maszyn rolniczych oraz działalność z zakresu serwisu. W tym roku Agromarket obchodzi swoje 30-lecie funkcjonowania na rynku, a czas ten podsumowuje Mirosław Skrzypczak, prezes zarządu, w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem.

    Mirosław Skrzypczak, prezes zarządu Agromarket Jaryszki.

    Mirosław Skrzypczak, prezes zarządu gromarket Jaryszki.

Na wstępie, jak rozpoczęła się działalność firmy Agromarket Jaryszki?

W początkowym okresie działalności, założona przez moją żonę Ewę firma Agromarket zajmowała się sprzedażą części zamiennych, dominowały wówczas maszyny polskiej produkcji, które wymagały częstych działań naprawczych. Dziś ze względu na ogromną różnorodność rynku maszyn, ich wysokiej jakości technicznej, sytuacja ze sprzedażą części zamiennych już nie jest taka łatwa. Wszedłem do tego biznesu z doświadczeniem, które zdobyłem w ciągu 15 lat pracy w Agromie Poznań - to pozwoliło prężnie rozpocząć naszą działalność gospodarczą z własną wizją na prowadzenie nowoczesnej firmy. Maszyny rolnicze weszły do asortymentu Agromarketu w połowie lat 90., dzięki współpracy głównie z firmą Unia Grudziądz.

Produkowane wówczas pługi i agregaty sprzedawały się od ręki, gdyż na rynku był ich spory deficyt. W 2000 r. podpisaliśmy umowę z koncernem Deutz-Fahr. Wszystko potoczyło się to wtedy szybko. W 2001 roku wybudowaliśmy nową siedzibę w Jaryszkach, stąd powiększyliśmy miejsce na prowadzoną działalność i mogliśmy prężnie się rozwijać.

Jak zorganizowana jest obecnie firma Agromarket Jaryszki?

Główna siedziba firmy Agromarket mieści się w Jaryszkach koło Poznania, filie są natomiast w Kutnie, Żninie i Zamościu - ostatnia z nich jest jeszcze niezależnym podmiotem. Z czasem planowane jest również włączenie w struktury Agromarketu firmy Agroma z Wągrowca. Całość będzie działała pod jedną marką co znacznie ułatwi prowadzenie działalności. Agromarket Jaryszki zatrudnia obecnie 130 osób, wliczając w to oddział w Zamościu i Wągrowiec.

Duża część naszych pracowników działa w terenie, korzystamy tutaj z możliwości jakie daje praca online. Rotacja pracowników w naszej firmie jest niewielka, bo dla firmy Agromarket - jak zawsze powtarzała moja zmarła żona Ewa i zarazem prezes firmy, że najważniejsi są ludzie.
Zakres działalności Agromarketu obejmuje województwo wielkopolskie, część łódzkiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego oraz Zamojszczyznę.

Jeżeli chodzi o dostawców maszyn to stawiacie Państwo na współpracę o charakterze długoterminowym…

...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.