[ATR] Nowości agromaszbrony

Tiger firmy Agro-Masz na ściernisku

Data publikacji:

Brony Agro-Masz serii Tiger idealnie sprawdzają się w pracy na ścierniskach z dużą ilością resztek pożniwnych, jak również przy przywracaniu ugorów do użytkowania. Zapewniają wysoką wydajność pracy przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa.

Najnowszym modelem tej serii jest wersja o szerokości roboczej 10 m, z maksymalną głębokością roboczą 14 cm i szacowaną wydajnością 12 -15 ha/h. W zależności od wyposażenia, orientacyjna masa agregatu wynosi ok. 9200 kg, a do sprzęgania wymaga ciągnika o mocy 300-400 KM.

Nowy Tiger posiada zintegrowane podwozie z osią transportową umieszczoną przed sekcjami roboczymi. Ciężka maszyna uzyskała przez to optymalny współczynnik rozłożenia masy oraz lepsze właściwości manewrowe. Dodatkowo, przednie koła kopiujące poprawiają prowadzenie oraz stabilność maszyny, zapewniając także równomierne zagłębianie się sekcji roboczych. Sterowanie hydrauliczne pozwala na wygodną regulację z kabiny ciągnika. Stabilizację pracy podczas szybkich przejazdów, a także regulację równoległego ustawienia agregatu umożliwiają teleskopowe poprzeczki.

Brona jest wytrzymała, a jej konserwacja ograniczona została do minimum. Agro Masz stosuje tutaj bezobsługowe piasty. Łożyska są zabezpieczane za pomocą uszczelniaczy kasetowych, przez co zachowują wysoką odporność na zanieczyszczenia.

Układ roboczy zawiera dwa rzędy talerzy 510 lub 560 typu „C”, z odstępem między rzędami wynoszącym 100 cm. W sumie 80 talerzy. Dla zwiększenia przepustowości i zmniejszenia możliwości zapychania, opracowano specjalną geometrię tłoczonych ramion talerzy - prześwit miedzy talerzem, a ramieniem jest jednakowy na całej długości.

Na skraju obu sekcji talerzy zamontowane zostały aktywne ekrany, które ograniczają strefę odkładania ziemi i zapobiegają powstawaniu kolein na łączeniach przejazdów. Uchwyty ekranów mocowane są do ramy za pomocą połączeń pływających, dlatego w razie napotkania przeszkody samoczynnie odchylają się do góry.

Unikalną konstrukcją cechuje się wał. Zbudowany jest z profili C-kształtnych, które wypełniają się podczas pracy glebą. Rozwiązanie to sprawia że pierścienie nie wnikają w glebę dużą powierzchnią oraz są mniej podatne na uszkodzenia. Wał dostępny jest w dwóch wersjach: pojedynczej lub podwójnej, w której pierścienie zazębiają się i dają jeszcze lepszy efekt kruszenia przerzucanej gleby.

W wyposażeniu opcjonalnym brony znajdują się rząd zgrzebeł sprężynowych, regulowana hydraulicznie włóka przednia oraz system oświetlenia drogowego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.