[ATR] Nowości kultywatory

Terria czyli wszechstronny kultywator firmy Pöttinger

Data publikacji:

Z końcem ubiegłego roku do oferty firmy Pöttinger dołączył nowy kultywator zaczepiany Terria o szerokościach roboczych od 4 do 6 m, w wersji 3- i 4-belkowej. Dzięki dostępnej głębokości roboczej w zakresie od 5 do 35 cm nowa Terria doskonale sprawdzi się zarówno w płytkiej podorywce, jak i podczas głębokiego spulchniania.

Konstrukcja nowego kultywatora umożliwia jego wydajne zastosowanie także w trudnych warunkach polowych. Narzędzia robocze zostały ustawione wzdłuż linii ciągu, przez co zagłębianie w glebie jest bardziej efektywne. Płynny przepływ masy, także przy dużej ilości resztek pożniwnych i słomy, zapewnia rama kultywatora, która jest zawieszona na dużej wysokości. Dla zachowania płynności pracy producent zoptymalizował również rozwiązania zabezpieczające przed kamieniami NonStop.

Maksymalny zakres wychylenia i ochronę ramy zapewniają mechaniczny element: Nova z 600 kg siłą wyzwalania oraz nowy w ofercie, regulowany wariant hydrauliczny z 650 kg siłą wyzwalania. Intensywność uprawy gleby może być zmieniana poprzez regulację ustawienia grządzieli w dwóch różnych położeniach, tj. płasko lub agresywnie pionowo. Zastosowane śruby są jednocześnie zabezpieczeniem na kołki ścinane.

Części robocze do kultywatora Pöttinger są dostępne w trzech znanych wariantach: Classic, Durastar i Durastar Plus. Pöttinger oferuje także zupełnie nowe części robocze do kultywatora: wąskie dłuto do głębokiego spulchniania gleby oraz redlicę skrzydełkową umożliwiającą efektywne mieszanie. Wąskie dłuto Durastar o szerokości 40 mm, dzięki długiej, wyciągniętej formie zastępuje także działanie blachy kierującej.

Intensywnie spulchnia glebę do głębokości 35 cm, likwidując nadmierne zagęszczenie, przez co struktura gleby jest optymalna, a w konsekwencji system korzeniowy lepiej się rozwija. Kolejnym nowym narzędziem jest redlica skrzydełkowa Durastar Plus, która w miejscu krawędzi tnącej jest zabezpieczona hartowaną metalową płytką. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa jej wytrzymałość. W porównaniu z redlicą Classic wersja Durastar Plus zapewnia nawet 4-krotnie dłuższy czas eksploatacji narzędzia.

Ochrona struktury gleby

Inżynierowie firmy Pöttinger dobrze rozumieją potrzebę ochrony struktury gleby podczas uprawy. W celu uzyskania możliwie małego kąta nawrotu koła kultywatora zostały umieszczone w jego polu roboczym. Zmniejszono przez to również długość całkowitą maszyny. Ponadto, odpowiednio do szerokości roboczej, kultywator wyposażony jest w 2-kołowe podwozie lub opcjonalne 4-kołowe, które poprzez zwiększoną powierzchnię podparcia zmniejsza jednostkowy nacisk na podłoże i chroni glebę.

Większy komfort pracy

Kultywator Terria standardowo wyposażony jest w pełni hydrauliczne ustawienie głębokości roboczej, przez co może szybko i dokładnie reagować na różne warunki pracy na polu, zapewniając jednocześnie wygodne prowadzenie. Ustawioną głębokość roboczą utrzymują duże koła kopiujące oraz wał, a dla zapewnienia możliwości kopiowania nierówności podłoża w kierunku jazdy dyszel wyposażono w siłownik hydrauliczny.

Dodatkowo, dzięki zastosowaniu klipsów, siłownik dyszla może stabilizować trakcję i przenosić własny ciężar kultywatora na tylną oś ciągnika. Montowane parami, bezobsługowe kroje talerzowe, których głębokość pracy jest prowadzona przez wał, gwarantują optymalne wyrównanie, tak że nie ma konieczności ponownej zmiany głębokości roboczej. W ofercie firmy Pöttinger jest także szeroki wybór wałów dedykowanych dla różnych warunków pracy, w tym: wał tnący packer, wał gumowy packer oraz wał tandem Controll.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.