[ATR] Technika

Technika nawadniania. Czy warto zakręcać kran?

Data publikacji:
Technika nawadniania

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kto potrafi po prostu włączać deszczownię w okresach suszy, jest z zazdrością obserwowany przez kolegów. Jednak zraszanie jest drogie i nie dla każdej uprawy opłacalne. Oczywiście, zawsze opłaca się w przypadku ziemniaków i buraków. Ale co ze zbożami?

Biorąc pod uwagę fakt coraz bardziej odczuwalnych zmian klimatycznych, znajdujących swoje odzwierciedlenie w coraz częściej dotykających rolników suszach (zwłaszcza w centralnej części kraju), wielu z nich zastanawia się, jak odnaleźć się w tej bardzo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Najprostszą odpowiedzią wydaje się podjęcie decyzji o zakupie deszczowni. Ale to też nie jest takie proste, jak się wydaje. Aby móc ocenić, czy rozpoczęcie stosowania tego typu nawadniania jest właściwą decyzją biznesową, należy wcześniej odpowiedzieć na kilka pytań.

Pierwsze z nich brzmi - czy nawadnianie deszczownią może w dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynąć na sytuację ekonomiczną gospodarstwa? Są też inne ważne do poruszenia kwestie. Czy rezerwa użytkowych zasobów wód gruntowych jest jeszcze dostępna w wystarczającej ilości? Czy trzeba przy tym zlecić skomplikowane i kosztowne badania hydrogeologiczne? No i oczywiście „last but not least”, czyli czy koszty pompowania wody i doprowadzenia jej na pole są rozsądne?...

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.