[ATR] Aktualności John Deere

Strategiczna współpraca John Deere i BASF

Data publikacji:
Strategiczna współpraca John Deere i BASF

Firma John Deere nawiązała współpracę z platformą cyfrowego rolnictwa xarvio Field Manager, która stanowi uzupełnienie jej własnego ekosystemu cyfrowego. Współpraca obejmuje specjalną ofertę, w ramach której klienci nowych opryskiwaczy John Deere na sezon 2022 otrzymają bezpłatną roczną licencję na xarvio Field Manager Premium - platformę do optymalizacji upraw firmy BASF Digital Farming.

Klienci John Deere korzystający z xarvio Field Manager Premium mogą tworzyć specyficzne dla danego pola mapy VRA (variable rate application) dla siewu, nawozów, ochrony roślin i regulatorów wzrostu roślin. Mapy VRA są oparte na satelitarnych zdjęciach biomasy w ciągu sezonu, 25 latach modelowania agronomicznego i są kompatybilne z Centrum Operacyjnym John Deere oraz wyświetlaczami John Deere.

W Centrum Operacyjnym rolnik może z wyprzedzeniem zaplanować najbliższe opryski, pobierając odpowiednie dane dotyczące ustawień, w tym informacje o produktach i mieszankach stosowanych w zbiornikach, a następnie przypisując je do konkretnych pól. Aby dodać wysokiej jakości mapy VRA do zaplanowanych prac, najnowocześniejsze interfejsy pozwalają klientom na bezproblemowe połączenie konta Operations Center z xarvio Field Manager. Badania polowe pszenicy ozimej w całej Europie w latach 2019-2021 wykazały, że rolnicy korzystający z map VRA z xarvio Field Manager do aplikacji fungicydów i PGR (Plant Growth Regulator) mogą spodziewać się średnich oszczędności na poziomie 15% i średnich korzyści w wysokości 27 euro na hektar.

Dostęp do tej platformy pozwala również klientom John Deere korzystać ze zautomatyzowanego, inteligentnego rozwiązania rolniczego, które wykorzystuje sprawdzone modele roślin i aktualne algorytmy agronomiczne w celu zapewnienia jasnych zaleceń agronomicznych do zarządzania poszczególnymi polami i strefami pól. Algorytmy platformy analizują wiele danych wejściowych, w tym historyczne informacje agronomiczne, zagrożenia w sezonie, dane pogodowe i satelitarne obrazy biomasy, aby zapewnić terminowe dostarczanie precyzyjnych informacji na temat etapów wzrostu roślin, zdrowia roślin i zagrożeń w sezonie.
Oferta specjalna jest dostępna do 31 marca 2022 r. dla rolników z Czech, Francji, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.