Aktualności

Sprzedaż firmy Väderstad to grubo ponad 400 mln

Data publikacji:

Firma Väderstad, czyli szwedzki specjalista w zakresie uprawy gleby i technologii siewu rok 2021 bez wątpienia zaliczy do bardzo udanych. Obroty firmy w ub. roku wzrosły bowiem aż o 24%, do poziomu 420 mln euro (w 2020 r. - 340 mln euro). W ślad za tym wzrosło także zatrudnienie firmy - z 1550 do 1900 pracowników.

    Sprzedaż firmy Väderstad to grubo ponad 400 mln

Szczególnie dobrze firma Väderstad poczynała sobie na kluczowych z jej punktu widzenia rynkach zbytu, do których zaliczyć należy: Rosję, Kanadę, Szwecję, Wielką Brytanię czy Niemcy. I tylko u naszych zachodnich sąsiadów w zeszłym roku szwedzki producent sprzedał ponad 600 maszyn, czyli o ponad 100 jednostek więcej niż w 2020 r. Warto zwrócić uwagę na dynamiczny wzrost sprzedaży na rynku północnoamerykańskim, gdzie Väderstad w 2021 r. zanotował 21-proc. zwyżkę - firma ta jednocześnie przejęła lokalnego producenta siewników i maszyn uprawowych, firmę AAIV. 

Mattias Hovnert, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Väderstad wyjaśnia tak duży wzrost zwiększoną gotowością rolników do inwestowania z uwagi na wyższe ceny producentów. Sprzedażowo dobrze radzi sobie cały asortyment produktów, z siewnikiem Tempo na czele.
Na rynku polskim spółka Väderstad, czyli krajowe przedstawicielstwo szwedzkiego producenta, w 2020 r. zanotowała sprzedaż w wysokości 60,6 mln zł (zysk - 3,9 mln zł). Oznacza to sukcesywny wzrost obrotów spółki z siedzibą w wielkopolskich Pniewach - dla porównania w 2018 r. przychody Väderstad w Polsce wyniosły 53,3 mln zł, zaś zysk - 2,3 mln zł. 
 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.