[ATR] Technika sfamasz

Sortownice do warzyw firmy Sfamasz

Data publikacji:

Sortownice do warzyw firmy Sfamasz z Bełchowa w Łódzkiem, podobnie jak specjalistyczne myjki, stanowią doskonałe uzupełnienie ciągów produkcyjnych. Znacząco ułatwiają przygotowanie produktu do późniejszej sprzedaży i sprawdzają się zarówno dla średnich, jak i dużych gospodarstw zajmujących się produkcją warzyw - więcej o asortymencie (nowościach) w zakresie sortowania w kolejnym wydaniu atr express.

Sortownice to maszyny zapewniające nowoczesne wsparcie w produkcji warzyw korzeniowych i bulwiastych. Przeznaczone są do segregacji warzyw o średnicy od 17 do 100 mm, a w zależności od wybranego modelu urządzenia ich elementem segregującym są obracające się wałki z krążkami gumowymi lub rolki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Sortownica wałkowa typu SW-1

Model SW-1 jest przykładem tej pierwszej grupy i umożliwia kalibrację okrągłych warzyw korzeniowych takich jak ziemniaki, cebula, buraki, itp. Regulacja poszczególnych sortów w zakresie 40-75 mm odbywa się bezstopniowo, poprzez zmianę rozstawu wałków. Prędkość elementów roboczych regulowana jest również bezstopniowo.

Sortownica SW-1 o wydajności maksymalnej 6 t/h ma wymiary 2,8x1,97 m (dł. x szer.), wysokość dwóch zamontowanych zsypów do warzyw wynosi 80 cm. Odbiór przesortowanych warzyw realizowany jest na zsypy bądź przenośniki taśmowe. Maszyna zasilana jest prądem o napięciu 400 V, a jej zainstalowana moc to 1,5 kW.

 

Sortownica rolkowa SR

Seria rolkowa SR umożliwia skuteczną kalibrację warzyw korzeniowych takich jak: ziemniaki, marchew, seler, buraki itp. o średnicy mieszczącej się w zakresie 17-100 mm lub 10-93 mm. Sortownica dostępna jest w trzech typach tj. SR 80/100/120, w szerokościach roboczych odpowiednio 0,8/1/1,2 m. Dodatkowo występuje w wersji na 3, 4 lub 5 sortów.

Układ roboczy sortownicy zawiera rolki ze stali nierdzewnej o regulowanym rozstawie, które podczas obracania się przenoszą warzywa do poszczególnych sortów. Regulacja sortów możliwa jest dzięki dźwigniom umieszczonym z przodu maszyny. Taki system kalibracji w znacznym stopniu niweluje ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych, przez co zapewnia wyższą jakość końcowego produktu oraz jego lepszą cenę.

Odbiór warzyw odbywa się na 2 sposoby, przy czym dla warzyw okrągłych korzystniejsze jest stosowanie zsypu odbierającego, a dla warzyw podłużnych lepiej sprawują się taśmowe przenośniki odbierające. Wydajność maszyny zależy od jej szerokości roboczej oraz liczby sortów - i tak przykładowo dla wersji z 4 sortami wynosi dla warzyw okrągłych (ziemniak, cebula) od 8 do 14 t/h, a dla marchwi 5-7 t/h. Sortownice zasilane są prądem o napięciu 400 V, ich zainstalowana moc w zależności od modelu wynosi od 0,75 do 3,3 kW.

Przenośnik selekcyjny

Uzupełnieniem oferty Sfamaszu do sortowania warzyw jest przenośnik selekcyjny, pozwalający na bezproblemowe, ręczne usunięcie produktów nadgniłych, uszkodzonych lub niespełniających wymagań jakościowych z innych powodów. Przenośnik selekcyjny dostępny jest w dwóch wersjach - taśmowej oraz rolkowej.

W wersji rolkowej elementami roboczymi przenośnika są rolki wykonane z tworzywa PCV lub wysokiej jakości stali nierdzewnej, które przenoszą i jednocześnie obracają warzywa, umożliwiając w tym czasie ich selekcję.

Urządzenie jest wyposażone w falownik -przemiennik częstotliwości, służący do regulacji prędkości przesuwu rolek oraz oświetlenie nad częścią roboczą. Przenośnik zasilany jest prądem 400 V. Standardowo produkowany jest w długościach od 2 do 5 m oraz szerokości roboczej od 0,8 do 1,2 m.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.