[ATR] Opinie użytkowników BKTopony rolnicze

Solidne i niezawodne ogumienie BKT

Data publikacji:
ogumienie bkt maszyn rolniczych

Początkowo była to elegancka ostoja wykorzystywana jako baza wypadowa na polowania, później przekształcona w gospodarstwo rolne. Jest to posiadłość Euston, położona na granicy hrabstw Norfolk i Suffolk we wschodniej Anglii, zanurzona w urzekającym środowisku naturalnym, charakteryzującym się wyjątkowo urokliwymi lasami i rzekami.

Dziś gospodarstwo to prowadzi Matthew Hawthorne, który opowiada o prowadzonej przez siebie działalności. – Mamy ponad 4200 ha, na których uprawiamy zboża, warzywa, rośliny strączkowe, ale przede wszystkim buraki cukrowe, których uprawa rozciąga się na ponad 280 ha – mówi rolnik. Każdego roku Matthew Hawthorne i jego pracownicy zbierają ponad 16,5 tys. ton buraków. Uprawa tych roślin rozpoczyna się w marcu od siewu, natomiast zbiory odbywają się od września do początku lutego. Warto dodać, że ok. 50% powierzchni pól jest uprawianych bezorkowo.

Wybór ogumienia ułatwiającego pracę i dostosowanego do rodzaju gleby ma zasadnicze znaczenie. – Nasze pola charakteryzują się połączeniem gleb gliniastych na północy i piaszczystych na południu posiadłości. Wyzwaniem jest więc znalezienie elastycznego produktu, który będzie skuteczny w każdych warunkach – wyjaśnia Matthew Hawthorne.

– Zawsze szukam rozwiązań, które mają solidne wykonanie, tak aby zmniejszyć ryzyko przebicia, biorąc pod uwagę, że gleba w Euston jest pełna krzemienia, który jest dość ostrym kamieniem. Wytrzymałość, skuteczność i niezawodność to z pewnością trzy cechy, które musi posiadać każda opona

– dodaje rolnik.

Aby sprostać tym potrzebom, Hawthorne zdecydował się wyposażyć swoje maszyny w opony firmy BKT: Agrimax V-Flecto, Aagrimax Teris i FL 630.

Dobre doświadczenia

Agrimax V-Flecto to rozwiązanie dedykowane do ciągników o dużej mocy, które gwarantuje wysokie osiągi na każdym rodzaju gleby. Dzięki zastosowanej technologii VF opona ta umożliwia maksymalizację obciążenia bez zmiany ciśnienia w oponie, niezależnie od prędkości. Dzięki temu użytkownik może przewozić o 40% więcej ładunku niż w przypadku zastosowania standardowej opony w tej samej klasie. Z kolei dzięki szerszej powierzchni opony i bieżnika opona ta gwarantuje mniejsze ugniatanie gleby. Wielką zaletą Agrimax V-Flecto jest jej wytrzymałość, która zapewnia cykl życia produktu o 10% dłuższy niż w przypadku opon równoważnych, również dzięki bardzo odpornemu karkasowi i specjalnej wzmocnionej stopce.

Z kolei opona Agrimax Teris przeznaczona jest do maszyn żniwnych i charakteryzuje się bardzo dobrą zdolnością flotacyjną, ograniczając w ten sposób uszkodzenia gleby i gwarantując doskonałą wydajność zbiorów oraz możliwość przenoszenia bardzo dużych obciążeń. Ponadto Agrimax Teris jest szczególnie odporna na przecięcia i uderzenia spowodowane na przykład obecnością ścierniska na podłożu, co gwarantuje długi okres eksploatacji i skraca czas przestojów pojazdu.

Jest wreszcie FL 630, charakteryzująca się bardzo dobrą zdolnością do flotacji. Dzięki solidnej konstrukcji opona ta gwarantuje znakomitą trakcję i doskonałą przyczepność, także na zakrętach lub podczas manewrów. Szczególna konstrukcja bieżnika zapewnia dobrą stabilność na każdym rodzaju podłoża i daje oponie doskonałą zdolność do samooczyszczania.

– Inną cechą, którą szczególnie doceniłem w oponach BKT, jest ich niski poziom hałasu podczas pracy, co jest dla nas bardzo ważne, biorąc pod uwagę domy i wioski graniczące z posiadłością – kontynuuje Matthew Hawthorne. – Marce BKT naprawdę udało się perfekcyjnie zaspokoić moje potrzeby

– kończy użytkownik.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.