Aktualności

SIP - zbiór w największym rozmiarze

Data publikacji:

Firma SIP - słoweński producent maszyn rolniczych specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu technologii kosiarek, przetrząsaczy oraz zgrabiarek, przeznaczonych dla gospodarstw górskich, średniej wielkości gospodarstw i dilerów oraz systemów HD dla największych gospodarstw rolnych. Sprzęt ten jest coraz chętniej wybierany na rynku polskim - jest to m.in. zasługa pokazów organizowanych w całym kraju. Jeden z ostatnich odbył się w miejscowości Krzanowice na Górnym Śląsku, w gospodarstwie Michała Kreteka, gdzie zaprezentowano kosiarkę kombinowaną Silvercut Disc 1500 T oraz zgrabiarkę z podbieraczem AIR 900 T.

    SIP - zbiór w największym rozmiarze

Kosiarka kombinowana zapewnia znaczne oszczędności już na kosztach inwestycji, jak i podczas dalszego etapu użytkowania. W tym przypadku połączenie pięciu jednostek koszących na zawieszeniu hydropneumatycznym pozwala na optymalną regulację względem terenu i prostą obsługę, nawet przy większej prędkości.

Kosiarka zapewnia imponującą szerokość roboczą 14,55 m, jest wyposażona w 32 tarcze i 64 ostrza, oferując wydajność do 22,5 ha/h i wysokość koszenia 40-70 mm. Równe koszenie łąk jest możliwe dzięki zastosowaniu układu hydraulicznego do centralnej regulacji wysokości cięcia dla wszystkich 4 belek koszących. Elektroniczne sterowanie pozwala na skoordynowaną pracę jednostek. Kosiarka jest wyposażona również w centralny układ sterowania, hydrauliczny system bezpieczeństwa podczas kolizji, kierowaną ramę oraz hydraulicznie regulowaną wysokość zaczepu z amortyzatorem, która zapewnia wygodny transport i zmniejsza obciążenie zaczepu ciągnika. Kombinacja do agregacji wymaga ciągnika o mocy 280 KM z wałem WOM o prędkości obrotowej 1000 obr./min. Podczas pokazu sprzężono ją z ciągnikiem Fendt 826 Vario.

Efektywne zgrabianie

Drugą z prezentowanych maszyn była zgrabiarka AIR 900 T, która zapewnia wysoką wydajność przy szerokości roboczej 9 m dla centralnego i 7 m dla bocznego odkładania pokosu. Ważną zaletą maszyny jest fakt, iż zapobiega zanieczyszczeniu pokosu popiołem i zapewnia tym samym wysokiej jakości paszę. W produkcji lucerny zapobiega utracie liści, co zwiększa plon białka z hektara.

Konstrukcja ramienia teleskopowego umożliwia wszechstronność zgrabiania i formowania środkowych lub bocznych pokosów. Duży prześwit między ramą a podłożem zapewnia przy tym równomierne ukształtowanie. Szerokość pokosu wynosi od 0,8 do 2 m, deklarowana wydajność zgrabiarki to maksymalnie 15 ha/h. Układ roboczy modelu Air 900 T zawiera dwa zaczepiane podbieracze.

Połączenie elastycznego podbieracza o małej średnicy i ciągniętych zębów sprężynujących zmniejsza zanieczyszczenie pokosu glebą i kamieniami. Wymagana moc ciągnika wynosi 120 KM, podczas pokazu zgrabiarkę obsługiwał ciągnik Massey Ferguson S. Dwupunktowy elastyczny zaczep z podwójną pompą hydrauliczną o zmiennej wydajności napędzany jest przez wał odbioru mocy, a napęd pasowy z silnikiem hydraulicznym pozwala na ustawienie prędkości i kierunku obrotów za pomocą sterownika z ciągnika.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.