Aktualności

Siewniki Toscano w ofercie Kalchem

Data publikacji:

Na rynku maszyn rolniczych w Polsce debiutuje kolejna marka. Jest nią pochodząca z Turcji marka Toscano, której importerem została firma Kalchem.

    Siewniki Toscano w ofercie Kalchem

Toscano to marka maszyn rolniczych stworzona przez rodzinną firmę Dündarlar Makina, założona w 1995 r. Pod tym brandem oferowane są maszyny do siewu, uprawy roli, pielenia i rozdrabniania - znane również w Europie, zwłaszcza w krajach bałkańskich. Produkty Toscano są produkowane w dwóch zakładach zlokalizowanych w Eskisehir, na łącznej powierzchni 50 tys. m².

– Pierwszy kontakt z firmą Toscano mieliśmy podczas zeszłorocznych targów SIMA w Paryżu. W styczniu br. wybraliśmy się z wizytą do Turcji, gdzie zobaczyliśmy całe zaplecze produkcyjne i finalne produkty. Obecnie rozpoczynamy z nimi współpracę, która dotyczy wyłącznie siewników i chcemy je intensywnie promować na rynku polskim. Interesowała nas współpraca z marką, która dotychczas nie funkcjonowała w naszym kraju, a którą moglibyśmy dystrybuować w całej Polsce

– wyjaśnia Mariusz Rozwadowski, dyrektor handlowy firmy Kalchem.

Od 4 do 12 rzędów

Oferta marki Toscano w Polsce obejmuje siewniki pneumatyczne tarczowe, w wersjach od 4 do 12 rzędów. Maszyny z odległością między rzędami 45-75 cm (w zależności od modelu, regulowana za pomocą śrub) standardowo wyposażone są m.in. w 12-stopniową regulację zrzutu ziarna, koła dociskowe w kształcie litery V, licznik elektryczny, zasobnik nawozu, hydrauliczny znacznik śladów. W opcji zaś znajdują się: system rozsiewania nawozu typu tarczowego, tarcza pielnika typu V, kompletne koło dociskowe nasion, tarcza rozdrabniająca, urządzenie do kontroli przepływu nasion, a także możliwość dozowania mikrogranulatu.

– W pierwszym etapie skupiamy się na tym asortymencie, który chcemy dedykować przede wszystkim do małych i średnich gospodarstw. Marka Toscano to stosunkowo proste siewniki, ale dające spore możliwości - można je z powodzeniem wykorzystywać do siewu rzepaku, soi czy buraków

– przekonuje dyrektor handlowy firmy Kalchem. 

Celem na najbliższe miesiące jest przede wszystkim stworzenie sieci sprzedaży - Kalchem prowadzi obecnie rozmowy z pierwszymi potencjalnymi dystrybutorami.

– Jeśli chodzi o serwis, to mamy do dyspozycji grupę doświadczonych mechaników, a poza tym chcemy szybko przeszkolić serwisantów u naszych przyszłych dilerów. To jest bezpieczne rozwiązanie z punktu widzenia obsługi klientów w całym kraju. Poza tym, co oczywiste, zabezpieczymy się w najpotrzebniejsze części eksploatacyjne, co daje bezpieczeństwo użytkowania maszyn Toscano

– mówi Mariusz Rozwadowski. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.