Technika

Siewniki Maschio Gaspardo z redlicami talerzowymi

Data publikacji:

Maschio Gaspardo to prawdziwy specjalista w produkcji maszyn do uprawy, a jego oferta precyzyjnych siewników punktowych z redlicami talerzowymi serii MTR obejmuje łącznie aż 13 modeli w różnych wersjach, pozwalając dopasować wydajność maszyny do potrzeb każdego gospodarstwa. Siewniki precyzyjne MTR to jedne z najbardziej znanych i docenianych - również na rynku polskim - produktów firmy, które zapewniają maksymalną wydajność i jakość podczas punktowego wysiewu nasion.

    Siewniki Maschio Gaspardo z redlicami talerzowymi

Elementem wspólnym dla całej serii siewników jest sekcja wysiewająca MTR, która odznacza się zaawansowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Zastosowano tutaj wytrzymały system podwójnego połączenia równoległobocznego z regulowaną sprężyną dociskową, dwutarczową redlicą, niezależne wahaczowe koła kopiujące, aluminiowy korpus sekcji i duży zbiornik o pojemności 36 lub opcjonalnie 60 l.

Po prostu MTR

Podstawowym produktem w serii jest model MTR ze sztywną ramą. Dostępny jest on w wersjach od 4 do 12 rzędów, z rozstawem między rzędami 45, 60 i 75 cm. Masa własna maszyny wynosi wówczas od 820 do ponad 2135 kg, a wymagana moc ciągnika to od 70 do 100 KM. Siewniki MTR dostępne są w wersjach z tylnymi lub przednimi kołami napędowymi. W pierwszym przypadku środek ciężkości siewnika znajdujący się blisko ciągnika poprawia zwrotność podczas zakrętów na polu, ułatwiając sterowanie ciągnikiem i obsługę podczas nawrotów na uwrociach. W drugim stała rama z kołami umieszczonymi z przodu pozwala uniknąć sytuacji z zakleszczeniem się kamieni.

Równomierne przekazywanie napędu na tarczę wysiewającą oraz długą i bezawaryjną pracę zapewnia wałek Kardana. Wyłączanie rzędów odbywa się poprzez odłączenie za pomocą szybkozłącza wału odbioru mocy lub za pomocą opcjonalnej funkcji sterowania elektrycznego. Siewnik wyposażony jest w redlice talerzowe o średnicy 420 mm i grubości 4 mm, które tworzą bardzo wąski rowek w kształcie litery V, co zapewnia optymalny kontakt nasiona-gleba i sprzyja kiełkowaniu. Dzięki potrójnemu uszczelnieniu łożyska typu Super Seal mają maksymalnie długi okres bezawaryjnej eksploatacji.

Do precyzyjnej regulacji głębokości wysiewu w zakresie od 1 do 12 cm i to nawet przy małych nasionach służy tylna korba. Jednolitą głębokość siewu utrzymują natomiast koła wahliwe, które poprzez system wahacza poruszają się niezależnie. Tylne koła dogniatają bruzdę i mogą być oddalane lub przesuwane względem siebie za pomocą 7-pozycyjnej dźwigni. Dzięki specjalnemu ukształtowaniu kół większy nacisk jest przykładany na zewnątrz bruzdy, natomiast część wewnętrzna pozostaje bardziej miękka.

Do dystrybucji nawozów i produktów mikrogranulkowych przeznaczony jest łatwo regulowany dozownik Minimax. Zasyp nawozu z boku rzędu sadzenia jest realizowany za pośrednictwem  redlicy w wersji stopkowej, na dobrze przygotowane gleby i z małą ilością resztek pożniwnych lub redlicy dwutarczowej, stosowanej w przypadku twardszych gleb i tych z licznymi resztkami obecnymi na powierzchni.

Wyposażenie standardowe siewnika MTR obejmuje również wakuometr, system oświetlenia, tablice ostrzegawcze i znacznik hydrauliczny. Sekcje wysiewające dostępne  są także w wersji ze szprychowymi kołami dociskowymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.