Nowości

Siewniki do siewu precyzyjnego Chrono firmy Maschio Gaspardo

Data publikacji:

Firma Maschio Gaspardo wprowadziła na rynek nowe, szybkoobrotowe siewniki precyzyjne Chrono 306 i Chrono 708, które posiadają transmisję elektryczną i specjalistyczny ciśnieniowy system dostarczania nasion. Rozwiązania te zapewniają pracę siewnika z prędkością 15 km/h, z maksymalną dokładnością siewu. Siewniki Chrono mogą działać w szerokim zakresie warunków, przeznaczone są do uprawy konwencjonalnej, minimalnej, a nawet bezpośredniej.

Siewniki Chrono 306 z ramą teleskopową 4,3 m są dostępne z 6 rzędami z rozstawem 70, 75 i 80 cm, modele 708 w wersji półzawieszanej z ramą 6 m są oferowane z 8 rzędami o rozstawie 70 lub 75 cm. Mogą być wyposażone w zbiorniki o pojemności odpowiednio 1200 i 1600 L. Do agregacji wymagają ciągnika o mocy od 100 do 160 KM.

Szerokość transportowa siewników wynosi 3 m. Innowacją w tych siewnikach jest sposób ich działania. Regulowany pneumatyczny przepływ powietrza transportuje nasiona z dozownika do bruzdy siewnej. Nie występują tutaj wibracje, a nasiona nie odbijają się w rurce wysiewu. Podciśnieniem dystrybutora do selekcji nasion zarządzają 2 niezależne systemy, a strumień sprężonego powietrza transportuje nasiona przez rurkę doprowadzającą bezpośrednio do bruzdy.

Siewniki Chrono zawsze działają precyzyjnie dzięki wolumetrycznej sprężarce krzywkowej. Przepływ powietrza do transportu nasion jest regulowany i można go ustawić w zależności od wielkości nasion, głębokości wysiewu i prędkości roboczej. Powinien być ograniczony np. przy siewie rzepaku lub buraków cukrowych czyli małych nasion wymagających płytkiego wysiewu, ponieważ w przypadku nadmiernego przepływu powietrza takie nasiona mogą odbijać się od bruzdy.

Podciśnienie doprowadzane do dozownika przez otwory w płytce przyciąga i zbiera nasiona, które są precyzyjnie wybierane przez podwójny separator. Regulacja mikrometryczna umożliwia selekcję dowolnego rodzaju ziarna niezależnie od jego kształtu (soja, kukurydza, słonecznik, rzepak, burak cukrowy i groch) i to z maksymalną dokładnością. Dzięki kątowi 15° w jednostce dozującej nasiona są przesyłane przez dystrybutor do rury nasiennej z zerowym tarciem.

Dozownik został zaprojektowany tak, aby zapewnić minimalne zużycie komponentów i maksymalną niezawodność w każdych warunkach pracy, zmniejszając w ten sposób koszty okresowej konserwacji i skracając czas przestoju maszyny. Bezszczotkowy silnik elektryczny, który napędza talerz wysiewający nie wymaga konserwacji. System Isobus umożliwia łatwe podłączenie do każdego ciągnika w celu cyfrowego sterowania sekcjami. Czujnik nasion na bieżąco zbiera dane dotyczące wydajności siewu, a operator może łatwo dostosować parametry siewu bezpośrednio z monitora Isobus ciągnika lub korzystając z dodatkowego monitora.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.