[ATR] Nowości Kronesieczkarnie

Krona Big X - sieczkarnie zmodernizowane

Data publikacji:
krone big x

Po gruntownym liftingu nowe modele sieczkarni polowych Krone BiG X 480/530/580/630 łączą sprawdzone rozwiązania z innowacjami. W procesie modernizacji maszyny otrzymały nowe kabiny, skupiono się także na optymalizacji przepływu masy roślinnej oraz przystosowaniu do normy emisji spalin Stage 5.

Zobacz także: Inwestycje pełną parą

Wszystkie modele są napędzane sprawdzonymi silnikami MTU o mocy do 653 KM (BiG X 630), zgodnymi z normą Stage V. Efektywność i oszczędność paliwa zapewnia bezpośredni napęd układu przepływu masy roślinnej. Ważną zaletą jest niewielka szerokość transportowa. Nawet z oponami 710/70 R42 sieczkarnie mają tylko 3 m szerokości, co umożliwia bezpieczną jazdę po drogach. 

Nowa komfortowa

Zmodernizowane modele mają teraz przestronną kabinę z sieczkarni BiG X 680-1180, dostępną w dwóch specyfikacjach - Premium w standardzie i Premium Comfort w opcji. Kabina Premium jest wyposażona w terminal z 8-calowym ekranem dotykowym oraz portem USB i kamerą. Ma również roletę przeciwsłoneczną oraz wycieraczkę szyby przedniej i wycieraczki szyb bocznych.Kabina Premium Comfort oferuje skórzaną kierownicę, 12-calowy terminal z ekranem dotykowym, portami USB i kamerą, chłodziarkę, rolety przeciwsłoneczne na przedniej, prawej i tylnej szybie.

Kabiny zapewniają doskonałą widoczność w zakresie 360°, także w trudnych warunkach, dzięki spryskiwaczom i wycieraczkom na wszystkich szybach. Szybę przednią utrzymują w czystości trzy wycieraczki, a szyby boczne i tylna mają po jednej. Każda wersja kabiny jest wyposażona w komfortowy fotel oraz oświetlenie halogenowe lub LED, które można uzupełnić opcjonalnymi światłami na stopniach i w punktach obsługowych.

Większy kondycjoner

Podobnie jak maszyny serii BiG X 680-1180, modele BiG X 480/530/580/630 posiadają teraz nowy zespół rozdrabniający OptiMaxx CornConditioner z zębami ustawionymi pod kątem 5°. Spiralne cięcie zapewnia intensywną obróbkę zielonki nie tylko wzdłuż, ale i w poprzek. Walce OptiMaxx mają standardowo średnicę 250 mm, ale ich długość została zwiększona o 25%, co skutkuje o 25% większą powierzchnią obróbki ziarna i włókien.

Walce mogą mieć 105/123 zęby do średniego i długiego cięcia lub 123/144 zęby do cięcia krótkiego i średniego. Różnica prędkości walców wynosi standardowo 30%, a w opcji można ją zwiększyć do 40 lub 50%. Kondycjonery są również dostępne w wersji do dużych obciążeń, z powierzchnią obrabianą innowacyjną technologią BusaCLAD, zapewniającą maksymalną żywotność. Stały duży nacisk na materiał zapewnia pakiet mocnych sprężyn, a niezawodny napęd walców realizuje 6-rowkowy pasek. System VariQuick umożliwia szybką zmianę charakterystyki pracy rozdrabniacza w celu przystosowania maszyny do zbioru różnych roślin.

Moc na życzenie

W zmodernizowanych sieczkarniach Krone oferuje innowacyjny system wspomagania mocy XtraPower. Ta wyjątkowa, pierwsza tego typu funkcja zapewnia dodatkową moc silnika zależnie od wymagań i warunków zbioru. Po zarejestrowaniu zakupionej maszyny dodatkową moc można natychmiast włączyć za pośrednictwem portalu internetowego mykrone.green. Dostępną w pakietach od 10 do 250 godzin pracy bębna moc XtraPower można wykorzystywać na żądanie tylko podczas pracy. Gdy nie jest potrzebna, wybiera się na terminalu opcję „pauza” i maszyna powraca do mocy wyjściowej.

Kolejną standardową funkcją nowych sieczkarni Big X jest łatwy w obsłudze system zarządzania danymi, który umożliwia korzystanie z inteligentnej telematyki Krone za pośrednictwem portalu klienta mykrone.green lub uniwersalnego centrum wymiany danych agrirouter. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.