Nowości Kombajny, prasy i sieczkarnie

Sekcja podbierająca bez rolek redliny w kombajnach Ropa Keiler 2

Data publikacji:

Na sezon ziemniaczany 2022 niemiecka firma Ropa wprowadziła do swoich kombajnów ziemniaczanych Keiler 2 dodatkową opcję wyposażenia - sekcję podbierającą bez rolek redliny. Ta alternatywa może okazać się szczególnie cenna podczas zbioru ziemniaków na ciężkich glebach lub w ekstremalnie trudnych warunkach zbioru. Tę nową sekcję podbierającą bez rolek redliny można zamontować za pomocą systemu szybkozłączek.

    Sekcja podbierająca bez rolek redliny w kombajnach Ropa Keiler 2

Na ciężkich glebach o dużej wilgotności lub w przypadku dużej ilości kamieni o ostrych krawędziach często chciałoby się wyeliminować nacisk na redlinę - z jednej strony z powodu tworzenia się brył, a z drugiej strony w celu uniknięcia uszkodzenia ziemniaków wskutek dociskania ich kamieniami.

Sekcja podbierająca redliny może się okazać przydatna w tych warunkach kopania. Górna i dolna krawędź redliny jest wyczuwana przez płozy ślizgowe, aby na redliny nie był wywierany nacisk. Sprawdzanie redlin ziemniaków z boku umożliwia również kopanie w połączeniu z lepszymi zbiorami. Opcjonalne napędzane hydraulicznie lemiesze tarczowe zapewniają czyste i bezproblemowe wchodzenie w redliny ziemniaków. Pożądaną głębokość kopania ustawia się normalnie na terminalu. Nowa sekcja podbierająca bez rolek redliny automatycznie ustawia się na określoną głębokość kopania - również w przypadku zmieniających się warunków. 

Poza kopaniem ziemniaków sekcja podbierająca (bez rolek) redliny może być wykorzystywana do kopania innych roślin. Zostało to przetestowane już w 2019 r. w ramach serii wstępnej m.in. przez firmę Großmann Feldfrüchte z Bawarii. Poza ziemniakami, za pomocą jednej z pierwszych sekcji podbierających bez rolek redliny testowano również kopanie selera i buraków. 

Sekcja podbierająca redliny firmy Ropa nadaje się do wykorzystania w przypadku odstępu między rzędami 75 oraz 90 cm. W kilka minut można przesunąć płozy ślizgowe i koła podporowe w celu dopasowania do zmienionego odstępu między rzędami. Zapewnia to ogromną oszczędność czasu zwłaszcza podwykonawcom oraz rolnikom posiadającym uprawy różnych roślin.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.