[ATR] Nowości MMAT

Rozpylacze MMAT do pracy w trudnych warunkach

Data publikacji:

Firma MMAT jest polskim producentem najwyższej klasy rozpylaczy do aplikacji środków ochrony roślin oraz nawozów płynnych. W szerokiej ofercie MMAT są rozpylacze: standardowe RS, antyznoszeniowe AZ, różne wersje eżektorowe EŻ oraz końcówki rozlewowe KR5 do aplikacji nawozów płynnych. Portfolio firmy rozszerzono także o rozpylacze wirowe RPS oraz deflektorowe RDF.

Prawidłowo dobrane i działające rozpylacze warunkują jakość i skuteczność oprysku. Tylko prowadząc oprysk w optymalnych warunkach pogodowych i stosując odpowiednie rozwiązania techniczne można osiągnąć wysoką precyzję i oczekiwany rezultat.

Optymalny wybór dysz

Wybierając dysze drobnokropliste, uzyskuje się doskonałe pokrycie roślin. Wersje eżektorowe zapewniają z kolei większą kroplę i sprawdzają się lepiej przy wietrze o prędkości przynajmniej do 6 m/s. Najlepsze parametry robocze oferują jednak rozpylacze eżektorowe EŻK TWIN, które emitują 2 strumienie napowietrzonych kropli.

Zapewniają tym samym pełne pokrycie opryskiwanych roślin, wykazując jednocześnie odporność na znoszenie cieczy. Duże krople są również lepszym rozwiązaniem w warunkach wysokich temperatur, ponieważ wolniej odparowują i są przez to dłużej absorbowane przez rośliny.

Podążając za potrzebami rynku, firma MMAT wprowadziła do swojej oferty nowy model rozpylacza. Jest to AZT czyli rozpylacz antyznoszeniowy - dwustrumieniowy, którego dysza emituje krople średnie przy zakresie ciśnień od 2,5 do 5 barów. Średnia wielkość kropel jest zalecana przez większość producentów środków ochrony roślin i to sprawia, że model AZT cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Bardzo dobre pokrycie to również zasługa aplikacji podwójnym strumieniem. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku roślin z wąskimi i pionowo ustawionymi w stosunku do gleby liśćmi. Rozpylacz AZT sprawdzi się podczas zwalczania chorób spowodowanych przez grzyby i szkodniki. Ma zastosowanie dla zboża, buraków cukrowych, ziemniaków, kapusty, pomidorów czy truskawek.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.