Wywiady Aktualności

Rolnicy inwestują w sprzęt używany

Data publikacji:

Polski rynek ciągników używanych wykazuje tendencję wzrostową. Na czynniki sprzyjające utrzymaniu tego trendu, do których zaliczyć należy przede wszystkim rosnące ceny zbóż i utrzymujący się wysoki popyt na technikę rolniczą, wskazuje Marek Jasiel, prezes zarządu spółki Fricke Maszyny Rolnicze, w rozmowie z Annette Schulze Ising (redakcja „eilbote”).

Jak w Pana opinii rozwija się obecnie biznes maszyn używanych w Polsce?
 

W minionym roku kalendarzowym zarejestrowano w Polsce łącznie ok. 20 tys. używanych ciągników. Oznacza to, że liczba zmian właścicieli nadal rosła w porównaniu z poprzednimi latami. Również w tym roku rynek pozostaje dynamiczny. Tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, do sierpnia 2021 r. zarejestrowano ok. 22 tys. ciągników używanych.

Które z kategorii mocy są obecnie szczególnie popularne wśród klientów ciągników używanych?
 

Wśród ciągników używanych szczególną popularnością cieszy się przedział mocy od 150 do 200 KM. Wynika to z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W tej klasie mocy szczególnie popularne są ciągniki John Deere, na które przypada 15,3% zarejestrowanych zmian właścicieli wśród ciągników z „drugiej ręki”. Na drugim miejscu znajdują się ciągniki Massey Ferguson z wynikiem 11,9%, a na trzecim - Renault z wynikiem 10,2%. Zetor z wynikiem 8,6% i Case IH - 7,8% zajmują kolejne miejsca w tym rankingu.

 

Przeczytaj cały wywiad w numerze 21 atr express

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.