Aktualności

Rekordowy rok Lemken

Data publikacji:

Firma Lemken, specjalista w dziedzinie profesjonalnej uprawy roli, zamknęła miniony rok obrotowy ze wzrostem sprzedaży o 22%. Osiągnięta wartość sprzedaży w wysokości 446 mln euro stanowi rekord dla tej firmy. Równie ważne, iż nowy rok rozpoczął się tak samo dobrze, a liczba zamówień utrzymuje się na wysokim poziomie.

    Rekordowy rok Lemken

Napływające zamówienia przekroczyły oczekiwania. Większość rolników i przedsiębiorców korzystała przede wszystkim z utrzymujących się na wysokim poziomie cen producenta i dlatego inwestowała w nowoczesną, profesjonalną technikę rolniczą. W tym pozytywnym otoczeniu ograniczenia związane z Covid-19, wraz z trudniejszym zaopatrzeniem w materiały i rosnącymi kosztami zaopatrzenia, spowodowały szczególne wyzwania, którym udało się jednak sprostać. 

Szczególnie dobre wyniki osiągnęła firma Steketee, która jeszcze niedawno była spółką zależną. Pod marką Steketee firma specjalizująca się w maszynach rolniczych oferuje pielniki mechaniczne, które są w stanie wykryć pojedyncze rośliny za pomocą kamery i pozwalają ograniczyć stosowanie środków do pielęgnacji upraw.

Biorąc pod uwagę trudne warunki zewnętrzne, obroty w Niemczech utrzymały się na wysokim poziomie. Duża sprzedaż siewników zrekompensowała zaprzestanie działalności w segmencie opryskiwaczy polowych. Udział eksportu wzrósł do 81%, ponieważ prawie wszystkie rynki międzynarodowe rozwijały się bardzo dobrze. Wzrost był szczególnie zadowalający na rynkach zamorskich - w Kanadzie, USA, Oceanii i RPA.

Plany i oczekiwania

Jeśli chodzi o rok bieżący, Lemken nie kryje zaniepokojenia wojną w Ukrainie, nie tylko na poziomie ekonomicznym, ale przede wszystkim ludzkim. Firma ma nadzieję, że konflikt ten zakończy się tak szybko, jak to możliwe. Jednocześnie okazały portfel istniejących zamówień, który obejmuje wszystkie inne rynki zbytu i został dodatkowo wzmocniony przez wysokie ceny producentów, oznacza, że ryzyko wynikające z tego konfliktu może zostać ograniczone, a zatrudnienie w zakładach produkcyjnych pozostaje bezpieczne. W związku z tym firma Lemken spodziewa się w tym roku kolejnego, znaczącego wzrostu sprzedaży.

W 2022 r. Lemken będzie również kontynuował Program Doskonałości w swojej siedzibie w Alpen - celem jest modernizacja produkcji i montażu. Producent zapowiada także gruntowną rozbudowę fabryki siewników w Haren. Jeśli zaś chodzi o maszyny Steketee, firma Lemken buduje nową fabrykę w Holandii, której otwarcie planowane jest na III kwartał 2023 r.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.