Gospodarka i rolnictwo

Rekordowe ceny żywności

Data publikacji:

Silny popyt i słabe zbiory wywindowały ceny żywności na świecie do ​​najwyższego poziomu od ponad dekady, twierdzi ONZ. Indeks publikowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), pokazuje, że w październiku ceny wzrosły trzeci miesiąc z rzędu, a zmiana wyniosła 3%. W tym czasie najmocniej podrożał olej roślinny i pszenica konsumpcyjna.

Przygotowywany przez FAO indeks śledzi miesięczne zmiany cen różnych towarów żywnościowych. W ciągu ostatniego roku wzrósł on o ponad 30%. Obecnie znajduje się na najwyższym poziomie od lipca 2011 r. Na świecie stale rośnie popyt na takie produkty, jak mleko w proszku, drób, oleje roślinne i jęczmień.

Obecnie na szybkość dostaw żywności i jej ceny negatywnie wpływają ekstremalne warunki pogodowe (susze), nadwyrężone łańcuchy dostaw, a także brak pracowników i rosnące koszty produkcji rolnej.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.