[ATR] Technika hardiopryskiwacze

Redukcja znoszenia o 90% z dyszą Hardi Nanodrift

Data publikacji:
Redukcja znoszenia o 90% z dyszą Hardi Nanodrift

Firma Hardi jako specjalista w zakresie stosowania środków ochrony roślin, stale wyznacza wysokie standardy branżowe w zakresie rozwoju i innowacji. Wyrazem tego jest nowo opracowana dysza wtrysku Hardi Nanodrift, która według testów przeprowadzonych przez instytut JKI w niemieckim Federalnym Centrum Badawczym Roślin Uprawnych, wykazała aż 90-proc. redukcję efektu znoszenia.

Znoszenie jest wysoce niepożądanym efektem podczas aplikacji środków ochrony roślin ze względów zarówno ekonomicznych jak i środowiskowych. Powoduje przede wszystkim, że procesy agrotechniczne są mniej wydajne, generuje straty środków chemicznych, wymuszając także większe zużycie paliwa. Niestety znoszenia nie da się całkowicie zniwelować, a przy krótkich okienkach pogodowych jest to bardzo istotne.

Zmniejszenie znoszenia przy wyższych natężeniach przepływu

Nowo opracowana dysza Nanodrift jest rewolucyjną konstrukcją, zapewniającą 90-proc. redukcję znoszenia. Jednocześnie dzięki tak dużemu ograniczeniu znoszenia i to nawet przy wyższych prędkościach wiatru, sprawia że aplikacja środków ochrony roślin ma teraz znacznie mniejszy wpływ na  otaczające środowisko.

Dysza może działać w zakresie ciśnień od 1 do 6 barów, pozawala przez to na pracę w szerokim zakresie prędkości opryskiwania, bez częstej i uciążliwej konieczności wymiany dysz w terenie. Kompaktowa budowa dyszy Hardi Nanodrift zapewnia przy tym, że ​​jest ona całkowicie chroniona przez stalową lub aluminiową konstrukcję belek.

Unikalna konstrukcja pojedynczego strumienia minimalizuje również ryzyko zablokowania przez ewentualne zabrudzenia, a okresowe czyszczenie nie powinno sprawiać problemów. Dysza może pracować zarówno w systemie Twin, jak i w konwencjonalnych systemach wysięgnika. Kolorowa opcja końcówki ułatwia montaż i demontaż.

Prezentowana dysza dokładnie pasuje do nasadki typu Hardi ISO, przez co jest możliwa do łatwego zamontowania w większości sprzedawanych obecnie opryskiwaczy polowych. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.