Nowości

Quicke Powergrab roboty się nie boi

Data publikacji:

Należąca do Ålö i Jost Agriculture marka Quicke uzupełniła serię łyżko-krokodyli Powergrab o dwa kolejne modele zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności.

    Quicke Powergrab roboty się nie boi

    Dwa nowe modele łyżko-krokodyli oferują także zauważalne ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika - Powergrab XL.

Do oferty wprowadzono modele: Powergrab L+ do ładowarek o udźwigu 3-5,5 t oraz Powergrab XL+ do ładowarek o udźwigu 5-10 t, umożliwiające przeniesienie odpowiednio 2,1 i 3 m³ kiszonki jednocześnie (rozwarcie 200 lub 214 cm - w zależności od modelu). Konstrukcja dwóch nowych elementów osprzętu w postaci mocnych łyżko-krokodyli umożliwia przenoszenie kiszonki przez duże ładowacze czołowe, ładowarki teleskopowe oraz ładowarki kołowe.

Ponieważ nowe modele Powergrab to wydajne narzędzia do pobierania kiszonki, bardzo dobrze nadają się do gospodarstw zadających duże ilości paszy. Zastosowanie mocnych siłowników sprawia, iż znajdą zastosowanie praktycznie do każdego rodzaju kiszonki - z traw, kukurydzy, a także pasz luźnych czy płynów. Co ważne, osprzęt wykonano na najwyższym poziomie zapewniającym wysoką wytrzymałość - według producenta sprawdzona konstrukcja pozwala zachować odpowiednią wydajność i daje gwarancję niezawodności.

Dodajmy zaś do tego informację, iż Powergrab L+ i XL+, dzięki dużej pojemności i możliwości zachowania czystości podczas pracy, pozwolą zaoszczędzić czas podczas przenoszenia/przeładunku kukurydzy, warzyw oraz innych odpadów rolniczych wykorzystywanych w procesie fermentacji beztlenowej.

Z kinematyką Z-link

Dwa nowe modele łyżko-krokodyli oferują także zauważalne ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika - Powergrab XL. I tak przykładowo zoptymalizowano konstrukcję chwytaka, która wyposażona została w 4 punkty podparcia poprawiające stabilność. Chwytak posiada również wycięcie, które umożliwia jego użytkowanie z ładowaczami z kinematyką Z-link. Dodatkowo, zarówno Powergrab L+, jak i XL+ są dostępne z systemem haków przykręcanych M24, co pozwala na ich stosowanie ze wszystkimi popularnymi typami ładowarek. 

Innowacyjne detale

Nowe modele Powergrab bezpiecznie utrzymują kiszonkę w miejscu. Płyty boczne i zęby boczne łyżki skutecznie zapobiegają wypadaniu ładunku na boki. Korpus łyżki ma również zintegrowaną górną osłonę, która ma zapobiegać rozlewaniu płynów. – Nowe modele Powergrab pozwalają pobierać kiszonkę ze szczególnie dużą częstotliwością oraz minimalizować jej straty, i są dostosowane w szczególności do długotrwałego, wysoko wydajnego użytkowania – przekonuje Henrik Jönsson, kierownik produkcji osprzętu marki Quicke na Szwecję.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.