[ATR] Nowości

Ciągnik Case Puma IH w nowej wersji

Data publikacji:

Po zakończonej sukcesem modernizacji serii ciągników Puma 185-240 z szerokim rozstawem osi, przyszedł czas na wersje ze standardowym rozstawem i mocy maksymalnej od 155 do 200 KM. Ciągniki Case IH Puma 140-175 KM z rocznika 2022 zyskają szereg nowych możliwości dla zapewnienia większej wydajności produkcyjnej i bardziej komfortowej obsługi.

Ta seria ciągników została udoskonalona w obszarach obejmujących wygląd pojazdu, zachowanie układu napędowego i ergonomię kabiny. Do tego dodatkowo dostępne są trzy nowe pakiety specyfikacji, które pozwolą dopasować ciągnik do indywidualnych preferencji klienta. Oferta Case zawiera podstawowy, ekonomiczny model Puma 140-165, następnie są Puma 150 i 165 z Multicontrollerem i większym stopniem automatyzacji oraz topowy model z przekładnią CVXDrive, który zapewnia najwyższej klasy wydajność produkcyjną.

Nowe funkcje i udoskonalenia kabiny

Funkcjonalność kabiny została podwyższona w celu zapewniania maksymalnej ergonomii i komfortu operatora. Zmiany widać już od wejścia, które posiada teraz stopnie w stylu znanym z ciągnika Magnum i umożliwia łatwiejsze wsiadanie/wysiadanie. We wnętrzu kabiny znajdziemy proste acz pożyteczne udogodnienia takie jak uchwyt na telefon, porty USB, uchwyt na tablet, a nawet lodówkę. Na wyróżnienie zasługują wysokiej klasy materiały i nowa skórzana kierownica Case IH klasy Premium. Do obsługi ładowacza dostępny jest nowoczesny dżojstik ze zintegrowanymi funkcjami sterowania przekładnią nawrotną i zmianą biegów. W modelach z Multicontrollerem i przekładnią CVXDrive zwiększono widoczność dzięki nisko montowanej wycieraczce, której zasięg pokrywa o 60% więcej powierzchni szyby. Pozostałe modernizacje obejmują bardziej ergonomiczne rozmieszczenie ciężaru górnego cięgła oraz przyłącza hydraulicznego, światła obrysowe w technologii LED oraz przyłącze przewodu pneumatycznego do pompowania kół i czyszczenia powietrzem.

W modelach CVXDrive udoskonalono pracę przekładni nawrotnej oraz parametry przyśpieszania/zwalniania, jednocześnie zwiększając czułość pedału gazu. Ustawienia przekładni można teraz indywidualnie nastawiać za pośrednictwem wyświetlacza AFS Pro 700. Lepszą czułość i wykrywanie położenia ma także Multicontroller, a podczas zawracania na uwrociach bardzo przyda się możliwość obejścia pedału tempomatu.

Nowe pakiety Case IH

Dla nowej serii ciągników Puma przewidziano trzy pakiety specyfikacji. Dla modeli Puma 140-165 jest to podstawowy pakiet Selection. Większe możliwości mają wersje Puma Multicontroller oraz Puma CVXDrive. W ich przypadku do wyboru są pakiety Advanced i Professional. Pierwszy z nich zawiera najpopularniejsze funkcje ułatwiające wykonywanie codziennych czynności, natomiast pakiet Professional wykorzystuje zaawansowaną technologię AFS, z przygotowaniem pod układ prowadzenia oraz wyświetlacz AFS Pro 700.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.