Aktualności

Puchar Polski w rolnictwie precyzyjnym z 365FarmNet

Data publikacji:

Zakończona została pierwsza edycja Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym. Ta interesująca rywalizacja została zorganizowana przez firmy 365FarmNet i Agrocom Polska, wraz z partnerami Michelin i Claas, przy wsparciu i patronacie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

    Puchar Polski w rolnictwie precyzyjnym z 365FarmNet

To praca zespołowa wszystkich ekip: 365FarmNet, Agrocom, Claas i Michelin - wymienia pomysłodawca i organizator Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym, dr inż. Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska.

– Ale najbardziej cieszy nas niezwykle ciepły odbiór naszego Pucharu przez uczniów i ich opiekunów, nauczycieli przedmiotów zawodowych, dyrekcji szkół. To daje nam motywację do dalszej pracy i rozwijania tego prestiżowego konkursu. Bardzo dobrze nasz pomysł został też przyjęty przez ministerstwo rolnictwa. I trzeba przyznać, że finalnie pierwsza edycja udała się znakomicie, wręcz przerosła nasze oczekiwania

– dodaje i podkreśla, że zainteresowanie tematyką ze strony uczniów, chęć udziału i otwartość były naprawdę bardzo duże.

Cenne lekcje

Do udziału w pierwszej edycji tego konkursu zarejestrowało się 120 szkół. Analiza aktywności uczestników wykazała, że w webinarach brało udział nawet ponad 1 tys. uczestników, a w testach kompetencji - ok. 1,5 tys. uczniów. Pierwsza edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym została rozegrana w trzech turach, kolejno w październiku, listopadzie i grudniu. Każda tura rozpoczynała się serią webinarów tematycznych, przeprowadzanych przez ekspertów, a kończyła się testem końcowym. Ostatnia, grudniowa - finałowym. W Pucharze mogła wziąć udział każda szkoła o profilu rolniczym lub mająca klasę o takim właśnie profilu.


Po podsumowaniu wyników ze wszystkich rund, wyłonione zostały zwycięskie szkoły. Pierwsze miejsce w Pucharze Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym 2021 zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu (woj. kujawsko-pomorskie). Na miejscu drugim uplasował się ZS CKR w Bobowicku (woj. lubuskie). Na podium stanął również ZS CKR w Hańczowej (woj. małopolskie).

Niestety, tegoroczne targi Agritechnica zostały odwołane, w związku z czym również nagroda główna dla trzech zwycięskich szkół będzie inna niż wcześniej zapowiadano.

– Nie pierwszy raz pandemia krzyżuje nam plany. Ale i z tym sobie poradzimy. Uczniowie tych szkół na pewno nie ucierpią, otrzymają równie cenną i satysfakcjonującą nagrodę

– podkreśla Jarosław Adamczak, dyrektor zarządzający 365FarmNet w Polsce.

– Również najlepsze wyniki indywidualne uczestników zostaną sowicie nagrodzone. Dla Mistrzów Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym - dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami - przewidzieliśmy nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 10 tys. zł, w tym kamerę GoPro, smartwatch Garmin czy drona DJI

– dodaje.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.