[ATR] Aktualności

Przemysł maszyn rolniczych w Europie w rozkwicie

Data publikacji:

W marcu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury dla sektora maszyn rolniczych w Europie kształtuje się na poziomie +60 pkt wobec +51 pkt. w lutym. Dane zaprezentowała Europejska Federacja Przemysłu Maszyn Rolniczych (CEMA).

W oparciu o rekordową ilość skumulowanych zamówień już teraz zapewniono bardzo wysoki poziom obrotów na najbliższe miesiące. Co więcej, tylko 10% przedstawicieli branży spodziewa się spadku liczby napływających zamówień. Inaczej niż w poprzednich okresach wzrostu (np. w 2010 lub 2017 r.), obecna poprawa koniunktury nie pozostaje w tyle za poprawą oczekiwań na przyszłość.

Wydaje się raczej, że branża nieustannie dostosowuje swoje przyszłe oczekiwania do zaskakująco dobrze prosperującej bieżącej działalności oraz do stale rosnącej liczby zamówień z miesiąca na miesiąc.

Również w odniesieniu do rynku w Europie przedstawiciele branży ponownie zwiększyli swoje oczekiwania wobec większości krajów. Podział na regiony pokazuje, że większość uczestników ankiety spodziewa się wzrostu obrotów w ciągu najbliższych sześciu miesięcy na każdym rynku europejskim. Najlepszą ocenę uzyskała Austria, następnie Francja, Włochy i Polska. Oczekiwania dotyczące poszczególnych rynków są w dużej mierze zgodne z postrzeganymi potrzebami inwestycyjnymi, które uważa się za ogólnie wysokie, z kilkoma wyjątkami, takimi jak Wielka Brytania czy Beneluks.

W odniesieniu do całego roku 2021 przedstawiciele przemysłu europejskiego prognozują dla swojej firmy wzrost obrotów o 8% (w grudniu prognoza wciąż wynosiła średnio 4%). Oczekuje się, że impuls do pozytywnego rozwoju ponownie nadejdzie z Europy, Ameryki Północnej i Oceanii.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.