[ATR] Aktualności eAgronom

Program kredytów węglowych firmy eAgronom

Data publikacji:

Kryzys klimatyczny sprawia, że niezwykle ważne aktualnie są działania na rzecz obniżenia stężenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Zarządzanie gruntami jest jednym z najważniejszych czynników przyczyniających się do zmiany klimatu. Rolnictwo to jedyny sektor, który ma zdolność przekształcenia się z emitenta CO2 netto w sekwestera CO2 netto - nie ma innej sfery zarządzanej przez człowieka z takim potencjałem.

Powszechne praktyki rolnicze, w tym prace maszynami, tradycyjna uprawa gleby, nadmierny wypas, stosowanie nawozów, pestycydów i herbicydów powodują znaczne uwalnianie dwutlenku węgla. Lecz już teraz mamy możliwość przywrócenia równowagi w cyklu węgla w sposób, który złagodzi zmiany klimatyczne, wzmocni odporność na suszę i naturalnie zwiększy produktywność rolną.

To naturalne rozwiązanie nazywa się rolnictwem węglowym, regeneracyjnym (carbon farming), a jego popularność rośnie wśród rolników, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Australii i Europie Zachodniej.

Rosnącego zainteresowania należy spodziewać się również w Polsce, dlatego też firma eAgronom, jako pierwsza w kraju, opracowała model praktyk rolniczych, które kładą nacisk na wychwytywanie dwutlenku węgla, tak by rolnicy generowali go mniej, a ich gleba pochłaniała więcej.

Program węglowy eAgronom, który opiera się na wiedzy doświadczonych konsultantów agrobiznesowych pracujących przez wiele lat w największych gospodarstwach w Europie, Afryce i USA, pozwala rolnikom na zarabianie na kredytach węglowych, które wygenerują dzięki przyjaznym środowisku praktykom rolniczym.

Wspierani są oni przez specjalnie zaprojektowane algorytmy sztucznej inteligencji, które optymalizują praktyki, tak aby wychwytywały maksymalne ilości szkodliwego dwutlenku węgla i dbają jednocześnie o obniżenie kosztów produkcji. Istotnym elementem programu jest także partnerstwo z innymi podmiotami, w tym certyfikującymi.

Stworzona metodologia praktyk rolniczych i innowacyjnych mechanizmów finansowania odpowiada rozwiązaniom opartym na rolnictwie węglowym, które mają w najbliższej przyszłości pomóc Unii Europejskiej w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Wszystko to pozwala na wprowadzenie zmian w gospodarstwie prowadzących do pochłaniania jak największej ilości węgla (co oznacza korzyści finansowe i ekologiczne).

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.