[ATR] Aktualności Metos Polska

Produkcja Metos Polska pod kontrolą

Data publikacji:

W jaki sposób efektywnie planować zabiegi agrotechniczne oraz podejmować w odpowiednim czasie działania prewencyjne, pozwalające zminimalizować skutki niekorzystnych warunków pogodowych? Odpowiedzi na to pytanie przyniosło grudniowe webinarium na temat cyfrowego monitoringu upraw, zorganizowane przez firmę Metos Polska.

Firma Pessl Instruments (do której należy Metos Polska) szczyci się tym, że ma już ponad 50 tys. stacji na całym świecie (85 krajów), do których podłączono ponad 220 tys. czujników. Z tego ponad 700 instalacji pracuje już w Polsce. Austriackiego producenta cechuje kompleksowe podejście do rolnictwa precyzyjnego - od badania i monitorowania warunków klimatycznych, przez prognozę pogody, monitorowanie szkodników, wilgotności i składników pokarmowych gleb, poprzez monitorowanie maszyn, kończąc na spektrometrii satelitarnej. Firma oferuje wszechstronne rozwiązania dla inteligentnego rolnictwa znajdujące wiele zastosowań. Przydatne do działania narzędzia umożliwiają zarządzanie polem - rozwiązania (różnorodne czujniki dopasowane do pogody specyficznej dla danej lokalizacji) dostosowane są do profilu produkcji praktycznie każdego gospodarstwa.

Przyglądając się z bliska tej ofercie, należy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, jakie to przynosi korzyści?

– Zmniejsza ryzyko i zwiększa zwrot z inwestycji. Oznacza to także ograniczony wpływ na środowisko, łatwy dostęp do danych przez internet. Rozwiązania Metos - a najstarsze urządzenia mają już 12 lat - przewidziane są dla różnych grup upraw - w zakresie monitoringu pogody, ochrony roślin, prognozy pogody i zarządzania glebą

– mówi Marek Wilanowski z Metos Polska.

Monitoring podstawą planowania

Pogoda w produkcji rolnej odgrywa kluczową rolę. Monitorowanie pogody oznacza pozyskiwanie informacji na temat takich wskaźników jak: temperatura powietrza, względna wilgotność, deszcz, promieniowanie słoneczne, prędkość i kierunek wiatru, wilgotność liści i temperatura gleby.

Są one kluczowe z punktu widzenia efektywności podejmowanych działań, skoro np. optymalny zakres temperatur ma pozytywny wpływ na stosowanie nawozów i pestycydów poprzez zwiększenie wydajności do 95%, a skumulowana temperatura wskazuje bezpośrednio na etap rozwoju uprawy - szybkie działania w oparciu o ten parametr zmniejszają straty plonu, które mogą sięgać nawet 30%. Takie możliwości oferują rzecz jasna stacje pogodowe, które można instalować w gospodarstwach rolnych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.