[ATR] Aktualności Ando-tech

Produkcja Ando-Tech rośnie

Data publikacji:

Firma Ando-Tech z siedzibą w Starkowcu Piątkowskim (Wielkopolska) ma w swojej ofercie cenione przez użytkowników wozy paszowe pionowe i poziome oraz rozrzutniki obornika znane pod marką DAF Agro. Przedsiębiorstwo rozbudowuje swoje moce produkcyjne, co jest możliwe również dzięki stale rozwijanej kooperacji z izraelską firmą RMH, która od 2021 r. jest również udziałowcem wielkopolskiej spółki.

Asortyment firmy Ando-Tech obejmuje wozy paszowe pionowe EKO, Venom oraz T-Rex, który występuje także w wersji dwuślimakowej i stacjonarnej, następnie jest wóz paszowy poziomy Horizon oraz rozrzutnik Magnum V. Ando-Tech wykorzystuje w produkcji wysokiej jakości materiały oraz podzespoły znanych firm.

– W tym roku, ze względu na trudną sytuację rynkową, problemy z dostępnością materiałów występują także u nas i to pomimo faktu kontraktowania towaru na okres 6 lub nawet 12 miesięcy. Największe problemy są z włoskimi komponentami oraz z dostępnością stali, pomijając już nawet kwestię cenową. Ceny w tym roku mocno poszły w górę, na niektóre gatunki stali nawet o 200%, a nie można analogicznie podnosić kosztów maszyn. Na szczęście aktualnie ceny stali spadają, ale na pewno nie wrócą już do tego, co było. Zużywamy ok. 200 ton stali na miesiąc, którą kupujemy od polskich dostawców. Ważna dla nas jest wysoka jakość i dlatego zawsze wnikliwie kontrolujemy certyfikację zamawianych wyrobów

– podkreśla Karol Grygiel, kierownik działu zakupów i logistyki w Ando-Tech. 

Do tego dochodzą jeszcze wyższe koszty energii elektrycznej, opału itd. Z tego powodu firma zainwestowała we własną instalację fotowoltaiczną.

– Zużycie prądu np. przez spawalnię jest bardzo wysokie, a własny prąd pozwoli obniżyć całkowite  koszty produkcyjne. Podwyżki na nasz asortyment w tym roku wyniosły ok. 10-15% – mówi Karol Grygiel. – Mamy bardzo dużo zamówień, przy czym czas oczekiwania na maszynę obecnie wynosi od 2 do 3 miesięcy. Spawanie, cięcie, lakierowanie i montaż wykonujemy sami, mamy też 3 podwykonawców, którym zlecamy np. obróbkę stali dla niewielkich elementów – dodaje.
 

Kierunki dalszego rozwoju

– Wkrótce zaprezentujemy nasz nowy paszowóz pionowy z unikatowym na rynku rozwiązaniem i mamy nadzieję, że bardzo wzmocni naszą ofertę w 2022 roku. W przyszłym roku poszerzymy ofertę również o nowy paszowóz poziomy, liczymy na duże zainteresowanie wśród klientów

– wyjaśnia kierownik działu zakupów i logistyki w Ando-Tech.

A czego jeszcze można u tego wielkopolskiego producenta spodziewać się w nadchodzących miesiącach?

– Miesięcznie produkujemy 30 - 40 maszyn, musimy zwiększać materiałowe zapasy magazynowe, aby zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi trudnościami, które, jak widać, mogą się pojawiać. Utrzymujemy stałą współpracę z naszymi dostawcami, ale w celach bezpieczeństwa otwieramy się też na nowych. Większość naszej produkcji trafia na rynek krajowy, wykonujemy też maszyny dla naszego udziałowca, firmy RMH z Izraela. Nasza wieloletnia współpraca układa się bardzo dobrze

– twierdzi Karol Grygiel.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.