Nowości

Premiera systemu belek z płozami BlackBird od Vogelsang 

Data publikacji:

Na tegoroczną edycję targów Agritehnica firma Vogelsang przygotowała premierę systemu belek z płozami Black Bird w wersji 30 m do ekonomicznej i niskoemisyjnej aplikacji gnojowicy. Oprócz tego przedstawione będą zmodyfikowany zaczep SwingMax5 Slide o szerokości roboczej 24 m oraz system stabilizacji gnojowicy SyreN z przednim ramieniem ssącym. Dzięki tym nowościom rozlewanie gnojowicy można przeprowadzić jeszcze wydajniej, precyzyjnie i zgodnie z przepisami.

    Nowy BlackBird w wersji 30 metrowej

    Nowy BlackBird w wersji 30 metrowej

System belek z płozami BlackBird sprawia, że płynny nawóz umieszczany jest u podstawy roślin w sposób kontrolowany, przez co nie występuje efekt rozprysków, nie ma również zanieczyszczenia samych upraw. Każdy element systemu belki został zaprojektowany z myślą o uzyskaniu maksymalnej precyzji. Sama nazwa Black Bird pochodzi od kształtu dyszy w płozach, który jest długi, spiczasty i podobny do ptasiego dzioba. Taka geometria dyszy ma na celu spowolnić przepływ gnojowicy przed opuszczeniem urządzenia i zapewniać precyzję dozowania. Rozdzielacz umieszczony jest tutaj centralnie, wówczas układ węży rozprowadzających poprawia precyzję belki. Węże mają taką samą długość, nie tworzą się rowki V-kształtne na początku bruzdy.

– 30-metrowy Black Bird stanie się preferowanym narzędziem dla wysoko wydajnego rozlewania gnojowicy w dużych gospodarstwach i dla firm usługowych. Większa szerokość robocza oznacza, że ​​mogą jeszcze bardziej elastycznie i wydajnie dostarczać gnojowicę na pola – mówi Henning Ahlers, kierownik sprzedaży ds. technologii rolniczej w Niemczech.

Jeden podnośnik, cztery szerokości robocze - BlackBird w wersji 30 m

Dzięki innowacyjnemu zarządzaniu sekcjami podnośnika, nowy system belek z płozami BlackBird umożliwia pracę przy szerokościach roboczych 30, 27, 24 i 21 m bez wysięgu do wybranej szerokości. Ta innowacja umożliwia precyzyjne i wydajne rozprowadzanie gnojowicy na polach klientów, a także oznacza, że mogą elastycznie dostosowywać się do warunków panujących na miejscu. BlackBird 30 można podłączyć do cystern do gnojowicy wszystkich marek dostępnych obecnie na rynku, dzięki czemu jest znacznie bardziej kompaktowy w transporcie niż większość jego konkurentów na rynku. Urządzenie jest przeznaczone do montażu bezpośredniego, czteropunktowego układu hydraulicznego.

Standardowo montowane są zaprezentowane na ostatnich targach EuroTier cztery precyzyjne rozdzielacze ExaCut ECM. Nie wymagają one zasysania powietrza, dzięki czemu budowa całego systemu jest bardzo kompaktowa. Innowacyjna jest także koncepcja rotora, która zapewnia równomierne dostarczanie gnojowicy do wylotów węży. To wszystko sprawia, że ExaCut ECM zapewnia wysoką dokładność rozprowadzania i dużą siłę rozdrabniania poprzez samo ostrzące się ostrza.

Kwestie logistyczno - transportowe. Zajmująca mało miejsca konstrukcja rozdzielacza precyzyjnego jest ważnym czynnikiem pozwalającym spełnić wymagania przepisów ruchu drogowego dotyczące maksymalnych szerokości zewnętrznych. W praktyce oznacza to, że nowy Black Bird ma zgodną z prawem szerokość transportową wynoszącą trzy metry po złożeniu. Wyposażenie Black Birda obejmuje również system oświetlenia w technologii LED, plus oświetlenie wysięgnika oraz system DropStop, zapobiegający wyciekom poprzez podniesienie wysięgnika.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.