Nowości

Pneumatyczny siewnik punktowy Pinadisc firmy HMS

Data publikacji:

Turecka firma HMS posiada w swojej ofercie m.in. siewniki pneumatyczne z serii Pinadisc. Są one nowocześniejszą alternatywą dla rozwiązań mechanicznych, ponieważ umożliwiają precyzyjne umieszczenie nasion w glebie poprzez ich wtłaczanie strumieniem powietrza generowanego z dmuchawy. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się większe wschody oraz poprawę plonowania, a to oznacza większy zysk dla rolnika. Siewniki pneumatyczne Pinadisc zapewniają precyzyjny wysiew o pożądanej obsadzie i odległości w rzędzie każdego rodzaju nasion o różnej wielkości, w tym kukurydzy, buraków czy rzepaku.

Seria siewników HMS Pinadisc zawiera modele 4-, 6- oraz 8-rzędowe w wersjach z podsiewaczem nawozu lub bez niego. Wersje niewyposażone w podsiewacz nawozu służą jedynie do zasiewu. Przeznaczone są dla rolników, którzy nawożą wcześniej glebę za pomocą rozsiewacza nawozu. Opcjonalnie są również dostępne siewniki w ilościach rzędów: 2-4-5-6-7-8-12.
Szerokość robocza w zależności od wybranego modelu wynosi od 2,8 do 5,6 m. Szacowana prędkość robocza to 6-8 km/h.

Masa własna siewników wynosi od 900 do 1650 kg i do agregacji wymagają ciągnika o mocy od 70 do 130 KM. W pełni teleskopowa regulowana rama pozwala na uzyskanie rozstawu rzędów w zakresie 45, 50, 55, 60, 65, 70 cm dla wersji siewnika Shift. W pozostałych modelach jest to 45-70-75 cm. Regulacja ramy jest także niezbędna do przygotowania maszyny na czas transportu.

Z nawozem lub bez

Przygotowanie gleby pod siew realizowane jest poprzez talerze znajdujące się w jednostkach siewnych. W każdej jednostce siewnej znajdują się po 2 talerze ze średnicą otworu 1-6 mm. Dzięki jednostkom siewnym wyposażonym w talerze oraz talerze koszące, które mogą być montowane z przodu osi, siewnik jest w stanie pracować również na polach, na których pozostałości łodyg zostały przerobione częściowo.

Siewnik pneumatyczny Pinadisc posiada także mechanizm wału przenoszącego ruch kół do jednostek siewnych, umożliwiający precyzyjny wysiew w rządkach. Regulacja głębokości siewu w zależności od wielkości nasion i uprawianej gleby odbywa się za pomocą szerokich kół podporowych. Koła dogniatające w układzie „V” są umieszczone za zespołem wysiewającym nasiona. Zapobiegają one powstawaniu niepotrzebnej dodatkowej warstwy gleby. Siła nacisku, a także kąt tylnego koła może być regulowany za pomocą sprężyny.

Pojedynczy zbiornik na nasiona ma pojemność 35 l. Siewniki Pinadisc mają po 4, 6 oraz 8 takich zbiorników. Dwa zbiorniki na nawóz mają pojemność po 160, 200 lub 240 l. Wyposażenie opcjonalne siewników Pinadisc obejmuje m.in.: zbiorniki ze stali nierdzewnej, układ przedniego koła, zespół nawożenia mikrogranulkowego, jednostki nawożące z podwójnymi talerzami, elektroniczny układ kontroli nasion, odgarniacz, koło dociskowe, a także zestaw umożliwiający poruszanie się po drogach publicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.