[ATR] Nowości Maschio Gaspardopielniki

Pielniki do upraw Maschio Gaspardo

Data publikacji:
Pielnik Maschio Gaspardo

Mechaniczne usuwanie chwastów staje się obecnie podstawą zarówno dla upraw konwencjonalnych jak również organicznych. Daje liczne korzyści agronomiczne oraz środowiskowe, będąc alternatywą dla stosowania chemicznych środków ochrony roślin. W tym temacie firma Maschio Gaspardo ma dużo do zaoferowania ponieważ jest cenionym producentem niezawodnych i wydajnych pielników dla szerokiej gamy upraw od zbóż po warzywa.

W ofercie Maschio Gaspardo znajduje się bardzo duży wybór pielników do upraw międzyrzędowych dających także możliwość doglebowej aplikacji nawozów. Należy tutaj wymienić pielniki na ramie sztywnej HL, składanej ręcznie HP, składanej hydraulicznie HS oraz modele serii HR z niezależnymi sekcjami.

Bogata oferta

Modele HL to proste, acz skuteczne rozwiązanie ze sztywną ramą, które zapewnia optymalne dostosowanie do potrzeb danych upraw i gospodarstwa. Seria ta zawiera modele w różnych rozmiarach do maksymalnie 6,5 m, ze zmienną liczbą pielonych rzędów - od 4 do 12. Przeznaczona raczej dla dużych gospodarstw o płaskiej powierzchni, które nie wymagają jazdy po drogach publicznych.

Pielniki serii HP dzięki ręcznie składanej ramie i składanym skrzydłom mają szerokość transportową wynoszącą 2,5 m i standardową szerokość roboczą 3,5 m. Za pomocą odpowiedniego zestawu możliwe jest łatwe przekształcenie pielnika HP z 4 na 6 rzędów i rozszerzenie zastosowania na wszystkie uprawy rzędowe. Indywidualne dostosowanie maszyny umożliwiają opcjonalnie dostępne: napęd z wałem kardana rozsiewacza nawozu, zapewniające stałą wysokość ramy koła podporowe o średnicy 320 mm oraz składane hydraulicznie do 180° skrzydła.

Pielniki HS na ramie składanej hydraulicznie zapewniają wygodną dla użytkownika dużą autonomię pracy, pojemny 950-litrowy zbiornik, który dostępny jest także w wersji ze stali INOX, posiadający niewielką szerokość transportową wynoszącą zaledwie 2,5 m. W zależności od wybranej wersji seria HS zapewnia liczbę rzędów od 4 do nawet 24, pneumatyczne rozprowadzanie nawozu w skrajnych rzędach oraz centralną regulację dozowników Speedy Set.

Pielnik HR na ramie sztywnej z niezależnymi sekcjami

Seria HR zapewnia maksymalną wydajność i dedykowana jest dla dużych gospodarstw. Sztywna rama pielnika wyposażona jest w dwie niezależne sekcje i zapewnia równomierną pracę nawet na nieregularnym i pofałdowanym terenie. Pneumatyczne koła, umieszczone z przodu ramy głównej, służą do regulacji głębokości roboczej. Pielniki HR są dostępne w wersjach z 12 i 18 sekcjami pielącymi, z czterema zbiornikami o pojemności 280 l każdy. Zapotrzebowanie na moc dla wersji podstawowej wynosi 160 KM, dla wersji z możliwością nawożenia 180 KM.

Na szczególną uwagę zasługuje duża możliwość konfiguracji sekcji pielącej. Jej elementy pielące mogą być bowiem wyposażone w proste w montażu, dodatkowe narzędzia oraz ich kombinacje dostosowane dla każdych wymogów roboczych. Do wyboru są najbardziej popularne sprężyny i blachy osłonowe (5MP i 3MP) umożliwiające pracę na najwcześniejszym etapie wzrostu uprawy, sprężyny i talerze ochronne (5MDD i 3MDD) zapewniające dzięki obrotowi elementów roboczych wysoką precyzję przy pracy w pobliżu roślin, bez ryzyka zatkania i ciągnięcia kamieni oraz talerze obsypujące i regulowane redliczki (3ZD), których ostrza podkopują chwasty na poziomie korzeni, a tylny ząb służy do obsypywania i ma regulowaną głębokość roboczą. Jest jeszcze redliczka z lemieszem, która umożliwia obróbkę międzyrzędzia. Dzięki lemieszowi gromadzi ziemię wzdłuż podstawy roślin, poprawiając tym samym stan korzeni.

Pielniki serii HR są dostępne w wersji Light pozwalającej na transport drogowy z wykorzystaniem opcjonalnego wózka z kołami skrętnymi lub w wersji ze zintegrowanym wózkiem posiadającym ramę z dyszlem podłączanym do zaczepu ciągnika.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.