[ATR] Aktualności

Pięciu nowych partnerów Bosch i inteligentne rozwiązania cyfrowe

Data publikacji:

System Nevonex został stworzony przez firmę Bosch, zdobył już uznanie i srebrny medal na targach Agritechnica 2019. Oferuje rolnikom bezpiecznie zarządzaną platformę i kompleksową infrastrukturę, umożliwiającą łatwe i bezpośrednie opracowywanie, wdrażanie i używanie zintegrowanych usług cyfrowych.

Dzięki jednostce sterującej z obsługą Nevonex zarówno nowe, jak i istniejące maszyny rolnicze mogą wykorzystywać dedykowane inteligentne rozwiązania. Rolnicy odnoszą korzyści z wyższych plonów, zoptymalizowanych procesów operacyjnych i mniejszego zużycia nasion, nawozów i środków ochrony roślin, jednocześnie chroniąc środowisko.

Wraz z pięcioma nowymi partnerami Bosch Nevonex rozszerza swoją ofertę dla obsługiwanych maszyn rolniczych, usług cyfrowych oraz rozwiązań w zakresie łączności i komponentów sprzętowych. Partnerstwo z AGCO dodaje wiele znanych marek w kategorii sprzętu rolniczego, współpraca z DKE-Data umożliwia korzystanie z indywidualnych połączeń transmisji danych, a najlepsi eksperci z  Inmarsat, iXMAP i Isobus opracowują dodatkowe usługi cyfrowe i rozwiązania w zakresie łączności i wyposażenia.

Dotąd z systemem Nevonex były kompatybilne marki Amazone, Rauch i Lemken. Dzięki współpracy z koncernem AGCO dołączyły do nich maszyny firm: Fendt, Massey Ferguson, Valtra i inne. Dostęp do cyfrowych usług Nevonex będzie możliwy poprzez standardowe interfejsy Isobus.

Bosch Nevonex umożliwi wspólne działania z platformą wymiany danych agrirouter firmy DKE-Data. W ten sposób ułatwi rolnikom i usługodawcom korzystanie z technologii cyfrowych. Usługi łączności dla integracji z ekosystemem Nevonex zapewni Inmarsat, wiodący na świecie dostawca mobilnych rozwiązań z zakresu łączności satelitarnej. Umożliwi tym samym zastosowanie inteligentnych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego także w odległych miejscach na całym świecie.

Twórcą takich rozwiązań jest iXMAP, który przygotowuje usługi cyfrowe w oparciu o system Nevonex dla rozwiązań certyfikacyjnych. Wiedza ekspercka iXMAP dla zrównoważonego rolnictwa będzie bezpośrednio dostępna na certyfikowanych maszynach rolniczych.

Eksperci Isobus firmy OSB dostarczą „know-how” i otworzą swój klucz sprzętowy Isobus dla platformy Nevonex. W niedalekiej przyszłości częścią sieci partnerskiej będzie również AGvisorPRO. Ich aplikacja rolnicza ma na celu zdalne łączenie rolników i hodowców w czasie rzeczywistym z ekspertami agronomicznymi dla  wsparcia agronomii i ochrony upraw.

 

Rozwój sieci partnerskiej

Nevonex powered by Bosch, wraz z renomowanymi partnerami z branży rolniczej, umożliwia realizację wysokiej jakości usług cyfrowych dla maszyn rolniczych. Oprócz pięciu nowych członków do platformy Nevonex należy już 17 partnerów. 

Są to wspomniani wcześniej producenci maszyn rolniczych, a także  przedsiębiorstwa rolne: Corteva Agriscience, Syngenta, Xarvio (BASF) i Yara, producenci komponentów sprzętowych: Pessl Instruments i Topcon,  firmy programistyczne: DHI i MyEasyFarm oraz dystrybutorzy maszyn rolniczych: Geo-konzept i ZG Raiffeisen.

Bosch Nevonex współpracuje również z niemieckimi, federalnymi stowarzyszeniami i uniwersytetami: LandBauTechnik, DEULA, Uniwersytetem w Hohenheim i Uniwersytetem Technicznym w Monachium. Platforma będzie dalej rozbudowywana w 2021 r. i będzie dostępna dla rolników oraz usługodawców w wybranych regionach Europy, Ameryki Północnej i Łacińskiej.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.