[ATR] Aktualności Metos Polska

Pessl Instruments/Metos Polska - Kompaktowa stacja pogodowa LoRAIN

Data publikacji:

Instrumenty dedykowane rolnictwu precyzyjnemu pozwalają na lepsze planowanie działań w gospodarstwach, co oszczędza czas i sprawia, że ​​praca jest jeszcze bardziej wydajna. W ten trend doskonale wpisuje się sprzęt firmy Pessl Instruments z Austrii.

Każdy rolnik wie, jak różne mogą być opady, temperatura i wilgotność względna w zależności od położenia pola w terenie.

Kompaktowa stacja pogodowa METOS LoRAIN, dzięki szerokie gamie wbudowanych czujników, pozwala lepiej planować nawadnianie, oszczędzać wodę, pieniądze i czas, umożliwia też szacownie okienka opryskowego, a nawet obliczanie modelu chorób roślin w celu zwiększenia ochrony i zapobiegania stratom plonów.

Jak to działa?

Kompaktowa stacja pogodowa LoRAIN dostępna jest w 3 wariantach: LoRAIN Rain only, LoRAIN oraz LoRAIN soil, każdy w dwóch wersjach łączności LoRaWAN i NBIoT. Stacja w zależności od wersji pozwala mierzyć czynniki atmosferyczne i środowiskowe takie jak: wskaźnik opadów, temperaturę i wilgotność powietrza, temperaturę i wilgotność gleby, punkt rosy czy różnicę temperatur.

Zakres pomiarowy dla temperatury powietrza mieści się w przedziale od -40 do +125°C, dopuszczalnym błędem pomiaru ±0,3°C, dla wilgotności błąd pomiaru mieści się w przedziale 2-3%. Interwały pomiarów, rejestrowania i transmisji mogą być ustawiane w różny sposób w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Stacja pogodowa ma solidną obudowę wykonaną z poliwęglanu dodatkowo odpornego na promieniowanie UV i zapewnia klasę ochrony IP65. Zasilanie umożliwia najnowocześniejszy kondensator ładowany panelem słonecznym, a stosowana komunikacja LoRaWAN generuje bardzo niskie zapotrzebowanie na energię.

Szerokie możliwości użytkowania

Zebrane dane, za pomocą automatycznego interfejsu są przesyłane bezpośrednio do oprogramowania do zarządzania oraz do Centrum Operacyjnego i są wykorzystywane do stworzenia wysoce niezawodnej, lokalnej prognozy pogody z technologią MOS.

Prognozę można dodatkowo rozszerzyć poprzez dodawane wirtualne czujniki prędkości wiatru i globalnego promieniowania słonecznego, aby uzupełnić informacje potrzebne dla inteligentnego i proaktywnego rolnictwa.

Prognoza pogody tworzona jest więc na podstawie rzeczywistych wyników uzyskanych z pola rolnika oraz codziennych danych szacowanych dla konkretnej lokalizacji. To wszystko razem pozwala na planowanie rytmu pracy, sposobu nawadniania itd.

Na podstawie prognozy ustalane jest również okienko oprysku. LoRAIN pomaga bowiem zidentyfikować odpowiednie okresy stosowania środków ochrony roślin, pokazując odpowiednie (zielone), mniej odpowiednie (żółte) i nieodpowiednie (czerwone) okresy do stosowania. Warunki te są obliczane na podstawie wiatru, opadów, temperatury powietrza, wilgotności względnej i różnicy temperatur.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.