[ATR] Nowości Amazoneopryskiwacze

Pantera firmy Amazone w nowej odsłonie

Data publikacji:
pantera amazone

Nowa generacja opryskiwacza samojezdnego Pantera 4504 zapewnia większą wydajność, łatwiejszą obsługę i poprawę komfortu pracy dla operatora. Ale to nie wszystko, ponieważ firma Amazone zmodyfikowała także obieg cieczy roboczej, dokonała zmian w centrali obsługowej i usprawniła wykonywanie czynności konserwacyjnych prezentowanego opryskiwacza.

Prawidłowa praca belki polowej to większa wydajność i dokładność oprysku. Opryskiwacz Pantera posiada w tym zakresie aktywne zawieszenie ContourControl oraz system tłumienia drgań SwingStop, których wspólne działanie utrzymuje stabilną i optymalną pozycję belki polowej nawet przy dużej szerokości roboczej 40 m. Dzięki systemowi ContourControl zapewnione jest bardzo dobre pionowe prowadzenie belki polowej i utrzymywany jest zawsze wymagany, stały odstęp od podłoża.

System SwingStop z kolei optymalizuje położenie poziome, co jest szczególne istotne przy szerokich belkach polowych. Hydrauliczny system prowadzenia belki pracuje szybko i dokładnie, a w połączeniu z elektrycznym przełączaniem pojedynczych rozpylaczy AmaSelect, układ taki zapewnia najwyższą precyzję podczas oprysku.

Opryskiwacz Pantera wyposażony jest także w 60-litrowy rozwadniacz. Po prawej stronie znajduje się odporna na działanie nawozów płynnych, podwójna pompa tłokowo-membranowa o wydajności 520 l/min. Pompa odznacza się niższym poziomem generowanego hałasu podczas rozwadniania oraz zapewnia wydajność ssania do 700 l/min. Łatwo dostępny zbiornik paliwa o pojemności maksymalnej 290 l zapewnia wystarczającą ilość paliwa na długie godziny, zwiększając tym samym efektywny czas pracy maszyny. Tuż obok zamontowano 20-litrowy zbiornik na płyn AdBlue.

 

Centrala obsługowa SmartCenter

Nowa centrala obsługowa SmartCenter wraz z panelem sterowania została zainstalowana pod osłoną po lewej stronie pojazdu. Oferuje idealne rozwiązania dla każdego klienta od prostego pakietu Comfort z TwinTerminal 3.0 do najbardziej zaawansowanego technologicznie Comfort plus. TwinTerminal 7.0 z ekranem dotykowym, stosowany zamiast zaworów obsługowych, znacznie ułatwia obsługę maszyny.

Teraz wystarczy tylko wybrać żądaną funkcję, a opryskiwacz ustawia się całkowicie automatycznie. Zbiornik cieczy roboczej oraz zbiornik wody płuczącej zostaje napełniony do wymaganego poziomu, a automatyczny program mycia można uruchomić za naciśnięciem zaledwie jednego przycisku.

Nowe terminale obsługowe

Opryskiwacz samojezdny Pantera 4504 posiada także nowy terminal pojazdu AmaDrive 7.0, który w tym przypadku został zintegrowany z ergonomicznym podłokietnikiem. Kolorowy, 7” wyświetlacz zapewnia przejrzyste wyświetlanie niezbędnych danych oraz intuicyjny sposób obsługi wszystkich funkcji maszyny.

W ofercie Amazone do obsługi Isobus są także: 8” terminal AmaTron 4 oraz 12,1” AmaPad 2, z kolorowymi, dotykowymi wyświetlaczami i z praktycznym widokiem MiniView. Ich obsługa jest bardzo prosta, wygodna i spełnia najwyższe wymagania dla rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.