[ATR] Technika WESEM

Oświetlenie 360° firmy WESEM z wykorzystaniem lamp roboczych LED

Data publikacji:

Wysokowydajny system oświetlenia roboczego podnosi efektywność pracy maszyn rolniczych ponieważ umożliwia prowadzenie działań nawet po zmierzchu i we wczesnych godzinach porannych. Firma WESEM jest w tej dziedzinie specjalistą i oferuje wysokiej klasy produkty umożliwiające doświetlenie pola pracy praktycznie w pełnym zakresie 360°, oparte na wydajnych lampach LED. Praca z użyciem profesjonalnego oświetlenia roboczego jest komfortowa i bezpieczna.

Lampy LED-owe sukcesywnie wypierają z rynku przestarzałe wersje żarnikowe oraz halogenowe. Ich niezaprzeczalne zalety łączą się również z coraz niższą ceną, która dotąd mogła być przeszkodą. Dziś lampy LED to szeroko stosowane rozwiązanie.

Oświetlenie robocze traktorów i maszyn rolniczych musi sprostać niejednokrotnie trudnym warunkom pracy związanym z wysoką i niską temperaturą, agresywnym środowiskiem, wilgotnością, wysokim stopniem zapylenia powietrza oraz występowaniem silnych drgań.

Nie można też dopuszczać do sytuacji, w której podczas pracy polowej nagle przestaje działać oświetlenie. Rozwiązania pozwalające na unikanie takich problemów stosuje w swoich lampach do pojazdów firma WESEM. Jej produkty odznaczają się solidnością, trwałością i niezawodnością działania i zapewniają przy tym warunki optymalne dla nocnej pracy.

Lampy firmy WESEM gwarantują bardzo długi, maksymalny czas pracy oraz wysoką sprawność energetyczną. Minimalny szacowany czas działania wynosi 30 tys. h ciągłej pracy. To tak, jakby lampa była używana przez 3 lata non stop, przez całą dobę. Przy takiej samej instalacji (taka sama moc lamp), która była wykorzystana do podłączenia lamp halogenowych uzyskano także znacznie większą ilość jednorodnego światła, o przyjaznej dla oka barwie. Należy także docenić wytrzymałą konstrukcję lamp polskiego producenta.

Zastosowane uchwyty/oprawy są odporne na korozję wg normy ISO 9229 i wytrzymują co najmniej 500 h w komorze solnej, lampy są pyłoszczelne i wodoszczelne, co potwierdza wysoka klasa szczelności IP67 oraz IP69K.

Co więcej są też odporne na wibracje i uszkodzenia mechaniczne. Ich wysoka odporność na drgania wynosząca 15,3G w zakresie częstotliwości 24-2000 Hz pozwala stosować je nawet na walcach wibracyjnych.

Wspomniane systemy oświetlenia cechuje także wysoka klasa kompatybilności elektromagnetycznej. Jest to minimum EMC CISPR25 klasy 3, a dla wielu lamp roboczych LED najwyższa klasa 5. W praktyce oznacza to, że działanie lamp nie zakłóca odbioru sygnału radiowego.

Ważne dla efektywnej pracy są parametry robocze

Dobierając lampy do konkretnego pojazdu należy zwrócić uwagę na parametry techniczne systemu oświetlenia w tym: strumień świetlny wyrażony w lumenach (dla lamp WESEM od 800 do 5500 lumenów) oraz stopień rozproszenia wiązki światła. Klienci firmy mogą wybrać lampy zarówno z szeroką jak i wąską wiązką świetlną. Lampy z szeroką wiązką są częściej stosowane w rolnictwie ze względu na duży obszar roboczy w jakim pracuje pojazd. Ich przykładowy kąt emisji światła wynosi 60°.

Wąska wiązka z kątem rozsyłu światła np. 4° pozwala na skuteczne doświetlenie dalekiego, lecz wąskiego obszaru przed pojazdem. Dla rozwiązań rolniczych idealne jest połączenie obu tych rodzajów oświetlenia, co pozwala na uzyskanie optymalnych warunków pracy. Podłączenie lamp umożliwiają do wyboru kabel 0,5 m, złącze Deutsch lub złącze AMP, więc wybrane lampy LED można montować w szybkim systemie plug&play.

Szeroki wybór produktów

Producent zapewnia szeroki wybór wersji lamp, mocowań, złączy itd., a także łatwość dostosowania rozwiązań do potrzeb użytkownika i pewną gwarancję na oferowane produkty. Obecnie najbardziej popularne dla branży rolniczej są serie lamp LED CRV1, LED-FF, CRV2, CRK2 oraz CRC5.

Wprowadzane są także nowości. Ostatnio była nią np. lampa CRP2 pasująca do wybranych ciągników Case, Deutz, Fendt, Massey Ferguson, Steyr oraz kombajnów Case IH, Claas, Sampo.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.