[ATR] Nowości Kuhnbrony

Optimer Kuhna w wersji XL

Data publikacji:
optimer kuhn xl

W ofercie firmy Kuhn dostępne są kompaktowe brony Optimer XL o szerokościach roboczych od 3 do 12 m. Wśród nich nowością są modele 6000, 7500, 9000 i 12000 przeznaczone dla dużych gospodarstw rolnych oraz firm usługowych. Co ważne, oferują dokładne wymieszanie resztek pożniwnych z glebą na głębokości od 5 do 15 cm i to nawet przy dużej prędkości roboczej.

Kompaktowe brony Optimer XL z niezależnie montowanymi talerzami o średnicy 620 mm idealnie sprawdzą się w zakresie uprawy ścierniska. Talerze są wyposażone w szeroki kołnierz zapobiegający bocznemu wychylaniu, a kute ramiona mają profil ułatwiający przejeżdżanie przez roślinność. Rozwiązania te zapewniają wysoką skuteczność podcinania gleby w suchych warunkach, jak również na większej głębokości.

Dzięki największemu prześwitowi na rynku - 70 cm pod ramą, możliwe są wydajne mieszanie dużych ilości resztek pożniwnych (ściernisko, okrywa roślinna, obornik), łatwy przepływ resztek roślinnych oraz uzysk wysokiej jakości mulczu. Podczas płytkiej uprawy, na głębokości 5 cm następuje przerwanie kapilar oraz zwalczanie siedlisk gryzoni. Głęboka uprawa na 15 cm powoduje odbudowę struktury gleby oraz umożliwia wymieszanie resztek pożniwnych i substancji wzbogacających glebę.

Modele 6000 i 7500 o szerokościach roboczych 6 i 7,2 m do pracy wymagają sprzężenia z ciągnikiem o mocy od 250 do 450 KM. Wytrzymała rama główna zapewnia im doskonałą stabilność i wyjątkową zwrotność na uwrociach oraz podczas transportu drogowego.

Dodatkowo na ramie głównej można zamontować siewnik SH, przez co w pojedynczym przejeździe można uprawiać ściernisko i wysiewać poplon. Do pracy w płaskim i jednorodnym terenie stosowane są wersje bez kół kopiujących i ze sztywnymi sekcjami bocznymi, a w pagórkowatym terenie wersje z kołami kopiującymi i systemem kopiowania terenu Steady Control.

Nawet 12 metrów

Dwa topowe modele w serii to: Optimer XL 9000 o szerokości roboczej 9 m oraz XL12000 o szerokości 12 m, które wymagają agregacji z ciągnikami o mocy odpowiednio 350-550 KM oraz powyżej 480 KM. Podstawowym założeniem konstrukcji tych wersji jest najwyższa wydajność połączona z możliwością wykonywania manewrów na uwrociach z oparciem na wale i kołach kopiujących, bez ryzyka utraty przyczepności lub ograniczenia stopnia zagęszczenia gleby.

Kompaktowe brony XL 9000 i 12000 standardowo wyposażone są w innowacyjny system Steady Control, który precyzyjnie kontroluje głębokość roboczą w zależności od warunków glebowych oraz przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa. System Steady Control działa na zasadzie rozprowadzania oleju między ciągnikiem a siłownikami sekcji bocznych bez zmian ciśnienia. Dzięki jego zastosowaniu uprawiana gleba jest jednorodna na całej powierzchni pola, nawet przy dużej prędkości roboczej.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.