Technika

Obiekt na pół miliona ton firmy Riela

Data publikacji:

Bogata oferta firmy Riela obejmuje: magazynowe silosy płaskodenne i lejowe, buforowe silosy lejowe, silosy do szybkiego obrotu materiałami ciężko osypującymi, konstrukcje stalowe, hale magazynowe, wiaty, kosze przyjęciowe, czyszczalnie i suszarnie do ziarna, systemy transportu ziarna, a także systemy sterowania oraz automatyki. Produkty te - najczęściej zespolone w potężne bazy suszarniczo-magazynowe - są chętnie wybierane przez klientów również na rynkach zewnętrznych.

Udział eksportu w naszej sprzedaży wynosi 70-80% w ostatnich dwóch latach. Największe rynki zbytu to: Rosja, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Niemcy i kraje Afryki. Łącznie realizujemy wysyłki dla kilkudziesięciu klientów. Największe inwestycje realizujemy obecnie na terenie Rosji - wyjaśnia Konrad Gładkowski, menedżer eksportu w Riela Polska.

– Przy rosnących cenach produktów rolnych, kupujący wybierają pewnego partnera, oferującego rozwiązania, które gwarantują długą żywotność i niskie koszty eksploatacji. Ważna jest również możliwość uzyskania wysokiej ceny zbytu instalacji po kilku latach użytkowania. Wszystko dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technologicznych. Inwestycja w silosy powinna zapewniać bezpieczeństwo przechowywanym produktom oraz dawać możliwość wielokrotnego obrotu ziarnem w ciągu roku. Elewatory dla zakładów przemysłowych lub portowe są użytkowane przez 365 dni w roku i konieczne jest zapewnienie ich łatwej, bezpiecznej i taniej obsługi. Przy obecnych cenach np. rzepaku cena instalacji do przechowywania to około 30% wartości przechowywanego materiału

– podkreśla przedstawiciel Riela Polska.

Sztandarowa inwestycja

Producent z siedzibą w Kartoszynie na Pomorzu obecnie realizuje dostawę i uruchomienie jednego z większych magazynów w całej Rosji dla wiodącego na rynku rosyjskim producenta śruty sojowej: silosy do magazynowania ziarna soi, rzepaku i słonecznika.

Łączna pojemność imponujących wielkością silosów magazynowych wynosi aż 635 tys. m³, z czego 35 tys. m³ to silosy lejowe dla przyjęcia ziarna. Obiekt wyposażony jest w: suszarnię o wydajności 3000 t/dobę dla ziarna soi (1400 t/dobę ziarna słonecznika lub 5000 t/dobę pszenicy), czyszczalnie, 1,5 km podnośników kubełkowych oraz ponad 10 km redlerów o wydajności od 120 do 350 t/h.

Dla odbioru produkcji z przetwórni soi Riela dostarcza silosy lejowe o łącznej pojemności 69,3 tys. m³ oraz wyposażenie magazynów płaskich o pojemności 40 tys. m³. Dla całej technologii producent dostarcza ponad 3000 t konstrukcji stalowych oraz kompletne sterowanie wraz z okablowaniem.

Co ważne, cały projekt powstał w firmie Riela i został uzgodniony z klientem oraz miejscowymi projektantami, jak i z poddostawcami, tak aby umożliwić sprawną realizację i budowę. Dostawy rozpoczęły się w czerwcu 2020 r. a pierwsze ziarno przyjęto w listopadzie br. Dla jak najlepszego zobrazowania wielkości inwestycji należy dodać, iż w magazynie można pomieścić łącznie 558 tys. t pszenicy!

Dobre perspektywy

Jak zatem widać doskonale, produkty Riela cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W jakim stopniu wpływa to na finanse firmy z Kartoszyna?

Obecny rok jest bardzo dobry dla naszej spółki. Realizujemy największe projekty w historii naszej działalności. Cena stali, szczególnie tej cynkowanej spadła nieznacznie, a w stosunku do cen z zeszłego roku dalej pozostaje na wysokim poziomie

– przekonuje Konrad Gładkowski.

Jakie zatem są perspektywy przed prowadzeniem tego biznesu w 2022 r.?

– Posiadamy pełen portfel zamówień do połowy przyszłego roku, mimo znaczącego wzrostu cen surowców dla naszych wyrobów. Niestety nie mamy wpływu na ceny stali. Dodatkowo do wysokiego zapotrzebowania na nasze produkty przyczyniają się rosnące ceny ziarna oraz rosnące światowe zapotrzebowanie na nie. Kraje takie jak Rosja i Ukraina mocno rozbudowują bazę magazynową oraz możliwości przeładunkowe w portach. Dzięki produktom wysokiej jakości oraz kompleksowej ofercie jesteśmy partnerem dla klientów ceniących jakość i chcących zapewnić sobie wysokie zyski. Bardzo ważne są również niskie koszty eksploatacji, dzięki czemu można zwiększyć zyski z przechowywania i przeładunku ziarna

– podkreśla menedżer eksportu w Riela Polska.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.