Nowy zestaw uprawowo-siewny Agro-Masz

Data publikacji:
Nowy zestaw uprawowo-siewny Agro-Masz

Nowością w ofercie firmy Agro-Masz jest zestaw uprawowo-siewny, który składa się z agregatu talerzowego Ants oraz siewnika pneumatycznego Aquila. Takie połączenie gwarantuje najwyższą wydajność pracy i precyzję działania.

Model Aquila Compact 1500 zapewnia maksymalną szerokość roboczą 3 m i szacowaną wydajność na poziomie 5,4 ha/h. Według zapewnień producenta jest pierwszym na rynku polskim siewnikiem, który pracuje przy prędkości roboczej 20 km/h. Przy masie własnej 2800 kg urządzenie do agregacji wymaga ciągnika o mocy 150-180 KM.

Aquila wyposażony jest w aparat wysiewający, który napędzany jest za pomocą silnika elektrycznego, do tego dwa rzędy talerzy o średnicy 410 x 5 mm, redlice dwutalerzowe o średnicy 343 mm, koło kopiujące o średnicy 330 mm oraz wał tylny packer o średnicy 560 mm. Uzyskiwana maksymalna głębokość robocza wynosi 10 cm, przy czym docisk i regulacja głębokości redlic realizowana jest hydraulicznie. Zastosowany zbiornik na materiał siewny ma pojemność 1500 l i zbudowany jest w taki sposób, aby w razie potrzeby ułatwiać wymianę wałka dozującego w zależności od wysiewanego rodzaju ziarna.

Duży wybór wyposażenia

Agro-Masz daje swoim klientom możliwość wyboru rodzaju sterowania oraz mnogość dodatkowych rozwiązań opcjonalnych. W podstawowej wersji sterowanie agregatem zapewnia komputer Müller, dedykowany dla ciągników wyposażonych w moduł Isobus, jeżeli takowego nie posiada, można zamówić opcjonalny terminal dotykowy Touch 800 z niezbędnym okablowaniem. Poza tym w opcji dostępne są również różne rodzaje wałów, m.in.: trapezowy pełny 560 mm lub gumowy 560 mm, elektryczny mechanizm załączania połowy wysiewu (w standardzie jest wersja mechaniczna), załączane elektryczne ścieżki technologiczne, zestaw znaczników hydraulicznych, a także system oświetlenia roboczego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.